Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Aralık 2010, 14:02   Mesaj No:26

bady_boy

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:bady_boy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13039
Üyelik T.: 15 Aralık 2010
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

s.a haluk Kardeşim öncelikle uslubun hitap biçimin cok güzel.benim anlamadığım şu.yazdığın ayetler doğru farklı biişiy deme din.Elhamdülillah müslümanım diyen herkez müslümandır.sadece itakatta bozukluk vardır müslümanım diyip te farz ları yerine getirmeyenin.nükerve nekir melek leri nin soracağı gibi tabikide kitapımız kuran-ı kerim ve dünyadaki bütün insanları doğru yolu göstermek için bir rehberdir ve onun yanın da hiç bir kitapın önemi yoktur.ehli sünnet itatikatındaki insanlarda hepsi buna uyar .benim anlamadığım ise sana hangisi ters gel di ehli sünnetten kuran-ı kerime uymayan.hadislerden kurana uuymayan .ehli sünnete uyan insanlardan hangisi yanlış geldi.biz okula gitmeden elimize bir kitap vesseler öğretmen yok deseler o dersteki başarımız ken di capamız la nekadar olur.başarılı olabilir miyiz.ve şunu sorucam kime tabi sin yani namazlarını neye göre kılıyosun fıkıh ını neye göre uyguluyosun.inanıyormusun bilmiyorum ama peygamber efendimizin bir hadisi ni söylemek istiyorum''Yahûdiler, yetmiş bir fırkaya ayrıldı. Bunlardan biri cennette, yetmişi ateştedir. Hıristiyanlar yetmiş iki fırkaya ayrıldı. Onlardanda yetmiş bir fırka ateşte, bir fırka cennettedir. Muhammed (s.a.v.)’in nefsi kudret elinde olan Allâh’a yemin ederim ki, benim ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacaktır. Bir fırka cennette, yetmiş iki fırka ise ateştedir.” Sahâbîler, “Yâ Resûlüllah! Cennette olan fırka kimlerdir?” diye sordular. Resûlüllah (s.a.v.), “Cemaat” diye cevap verdi.
İmam Tirmizî (rh.)’nin rivâyetinde ise şöyle buyurulmaktadır:
“İsrailoğulları yetmiş iki fırkaya ayrılmıştır. Ümmetim ise yetmiş üç fırkaya ayrılacaktır. Bir tanesi hariç, bunların tamamı ateştedir.” Sahâbîler, “Yâ Resûlüllah! O kurtuluşa eren fırka kimlerdir?” diye sorunca, Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurdu: “Benim ve ashâbımın yolunda olanlardır.” S. Tirmizî,

yolda olmak onların yolunu izlemek tir ve inan bana ehli sünnet vel cemaat te mantığa ters gelen hiç bişiy yoktur.benim istediğim kardşim kuran azüşman bizim hayatımız yaşama rehberimiz çünkü insan bu dünyaya ahiretini kazanmak için gelir.onun yoluda kuran-ı kerim dir ama inan bana biz sadece kuran'ın meal leriyle amel edemeyiz .ama kuran-ı kerime göre hareket ederiz.sadece itikatımızda ehlisünnet en doğru yoldur.saten peygamberiz (S.a.v) benim yolumun izleyin diyor çünkü o yolu en iyi bilen o.cenneti kesin olmasına rahmen Allah (C.C)günde 75 defa tövbe edermiş ayakları şişene kadar namaz kılar mış.biz sadece onun ümmeti olmak için uğraşanlardanız İnan bana çünkü ben yürekten inanıyorum ki en doğru yol dur ehli sünnet vel cemaat yolu.çünkü herşey acık ve net selametle kardeşim Allah hepimiz affetsin yanlışımız varsa Hepimizi hidayete erdirsin. selam aleyküm