Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Aralık 2010, 15:57   Mesaj No:5

HALUK GÜMÜŞTABAK

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:HALUK GÜMÜŞTABAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10862
Üyelik T.: 01 Ekim 2009
Arkadaşları:1
Konular: 86
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Önce şunu tekrar hatırlatmak isterim, daha önce verdiğim cevaptada vardır. Bizlere iletilen, ve geçmişte peygamberimizin dostları dahi olan onca kişinin, bugün günümüze kadar ulaşan tüm sözlerinin bizzat kendilerine ait olduğuna emin olabilecek kimse varmı? Olamayacağı aşikar ki, yüzlerce binlerce hadis hurafe diye iptal ediliyor Diyanet tarafından. Peki daha sonra daha kaç yüz tanesine hurafe denecek, bunuda bilen varmı? İşte sorun burada başlıyor. Ben inanıyorumki bahsettiğiniz alimlerin hiç birisi yanlış söz söylemez, ama bizlere yüzlerce yıl sonra bu sözlerin hepsinin doğru ulaştığına nasıl inanırız? Burada yapacağımız kur'ana müracaattır.

Allahın sıfatlarını beşere indirmeye gelince. Söylediğim gibi peygamberimizin yakınında olan hiç kimse bunu yapamaz söyleyemez. Allahın sıfatları nelerdi en önemlisi Hüküm vermek, anayasa kanun koyucu. Bizzat kendisi yanlız ben hüküm veririm diyordu. Peki bugün o bahsetiğimiz alim kişilere atfen söylenen sözler içinde, kur'anın hiç bahsetmediği hükümler yokmu? İşte beşere atfedilen en önemli özellik. Fakat tekrar hatırlatıyorum bu sözler ve bilgiler bahsettiğim peygamberimizin en yakınındaki sahabelerinin söleri asla olamaz, ben buna inanmıyorum, çünkü bunlara inanmak onlarada büyük saygısızlıktır.
Selametle Halukgta