Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Ocak 2011, 16:10   Mesaj No:3

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

SELAM.

MÜSLÜMANLARDAN arkadaşım
kamer34, bey efendi, size sorum,şu olacak yapılan amel şirk ve kişi bunu bilmiyorsa MÜŞRİK OLUR MU...
(müslümanlardan alıntı)

Ben daha önce de belirtmiştim.Bu konu ve bilmemenin mazaret olamıyacağı üzerine bir yazı hazırlyacam İnşallah.
Ora da uzun uzun bu konuyu açıklayacağım. Bura da da bir kaç cümle ile izah etmye çalışıyaım.

Bizim birine Müslüman yada Kafir dememiz o kişinin Cennete yada Cehenneme gideceği anlamı çıkmaz.
Biraz sesli düşünelim karşılklı mülaza ederek birbirimizi daha anlamağa çalışalım.

Siz odadan içeri girdiniz,adamın biri karşısına bir put almış,ona ibatlerini sunuyor siz bu adama islama göre nasıl bir hüküm verirsiniz.

Sakın ben önce tebliğ ederim demeyin.

Önce bu zatın durumuna bir teşhis koyalımondan sonra tebliğ edeceğiz inşallah.Bu adamın yaptığı amel ŞİRK mi değil mi önce onu tespit edelim.

Şimdi size sorum şu, İslama göre,bir insan,Allah,tan başka herhangi bir varlığa (bu varlık bir insan bir peygamber bir ağaç parçası bir şetanda vs vs olabilir) ibadet ederse bu amel ŞİRK midir değilmidir.

Eğer ki bu amel ŞİRK ise, KURAN,i anlamı itibari ile sahibini müşrik yapmazmı.

Olay bu. Onu bilmeden yapması,yada yapmış olduğu o amelin kendisini MÜŞRİK yaptığını bilmemesi,ondan bu sıfatı kaldırmaz.Ancak o ameli bir daha işlememek üzere allaha söz vermesi gerekir. bunun KURA,i anlamıda TEVBE dir.

Daha sonra inşallah konuyu Kuran ve Sünnet kaynaklı açıklyacağım inşallah.

Ayrıca günümüz,hırıstiyanları ve yukarda verdiğiniz,NASRULLAH lar bir midir,
Müslümanlardan alıntı

EVET (Dünya da İnsan'ın Başına Bela Getiren "KELİME"..!) başlıklı yazında bunu beirtmiştim

Ve şöyle demiştim,ehl-i Kitap Müslümanlık gibi değildir.Kuran,ın nazil olduğu çağda bütün Ehl-i Kitap mensupları kendi tahrif olmuş dinlerine dört dörtlük bağlıydı bunu yaşyorlardı demek abes olur.
Ehl-i Kitap içerisinde Allah,a çok bağlı olanlar olduğu gibi ki bu bağlılıkları ayetlerde de var(allahın kitabı yanlarında okunduğunda onların gözlerinden yaş aktığını görürsün melaen) sadece kendisini dine nisbet edip ortalıkta dolaşanlarda vardı.
Tıbki günümüz insanları gibi,kimi kendisini İslama nispet eder çok dindardır,kimide kendisini İslama nispet edip her gece bir iki şişe rakı devirir aynı bunun gibi
Allah ehl-i kitap tanımını yaparken bu ayırımı yapmamış hepsini aynı kategoriye koymuştur.
Onun için kişi kendisini tevrat,a yada İncil,e nispet edip o dini tanıdığını kabul ederse o ehli kitaptır.

Ayrıca ehli kitap deyince siz KENDİNİZ NE ANLIYORSUNUZ kendi tanımınızı kısa öz ve anlaşılır yazın...

Müslümanlardan alıntı

Ben bu görüşümü yazımın ilk başlarında belirtmiştim o yazıyı buraya kopyalıyorum

(Fakat genel kanı,ehl-i kitaptan kasıt yahudi ve hıristiyanlardır.

Şahsen benim de görüşüm bu.
Bir kısım insanlara,kitap ehl-i denmesinin sebebi,kendilerini nisbet ettikleri kitaplarıdır.Burada kitaptan kastım;Cenabi ALLAH' ın Nebileri vasıtası ile göndermiş olduğu sözler ve bilgiler bütünüdür
)
kendilerini nisbet ettikleri dini tahrif etmeden iman etmiş olsalardı zaten müslüman olurladı.

Ayrıca günümüz yahudileri ile geçmiş dönem yahudileri aynı tanımdadırlar mı...
müslümanlardan alıntı

Yazımda şunu dikkatinize sunmuştum Yahudilik bir din midir yoksa bir ırk mıdır bende anlayamadım

İslamda olduğu gibi yahudilikte de bazı terimlerin içi boşaltırılmış.o yüzden diyorum ki yahudilik genel karekterleri itibari ile geçmiş dönemlerdeki yahudilerle aynıdır.
Yanlış değilsen hz yahya peygamberi yahudiler şehit etmiştr. şuna inanıyorum şuan israilde bir peygamber çıkıp yahudilere deseki bu alçakça insanlık davranışalsınızı terk dese onuda şehit ederler.ben buna bütün kalbim ile inanıyorum.
Dilim döndüğünce allahın zini ile kısa ve öz cevaplamağa çalıştım tşkr ediyorum
allah rahatlık versin
Yitİk sevda arkadaşım yazını dört gözle bekliyorum

Allah hepimize en doğruyu anlamayı nasip etsin (AMİN..)