Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Ocak 2011, 01:23   Mesaj No:24

Yitiksevda

Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Değerli kardeşlerim abilerim emin olun bu tür hususlarda ben tartışmak istemediğimden kısaca izahat yapıyorum...Ütopyalar ile uğraşacak zaman değil kadınlar neden cuma kılmaz gibi mevzular Ümmeti Muhammedin sorunu olmamalı asıl sorun zer zor ve zardır bunlara eğilelim. Yoksul komşumuzu akrabamızı ezilen sınıfları tağuti icraatleri Müslümanların yeniden Müslümanlaşabilmesi için gerekli olan İmani mevzuları haftalık konular halinde konuşalım ve ortaya elimizden ne geliyor ise Fiillerimiz ile koyalım daha güzel olmazmı.

İstediğimiz kadar burda yazalım emin olun kimse kadınları cumaya götürmez ve göndermezde çünkü şartlar ve insanların imkanları buna müsaid değildir evde beş yaşında çocuğuma bakması gerekir iken ben eşimi cumaya gönderecem çocukta evde yalnız kalacak bu mantık ile bağdaşmaz doğu ve güneydoğuyu en basitinden ele alacak olursam hemen hemen her evde 5-6 çocuklu anneler mevcut bunlardan acaba kaçı cumaya gidebilir yada Halkın dininin hakim olduğu toplumlarda daha İslamın özünü anlayamayan insanlar ne kadar sağlıklı bir inanç iman üzeredir...

-İmam Ali- (a.s)