Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Ocak 2011, 01:56   Mesaj No:5

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Serendib Üyemizden Alıntı Mesajı göster
islamın ilk emri neden namaz değil ikra'dır?

islamın firavunu neden ebu leheb değil ebu cehil'dir?

alimin mürekebi neden şehidin kanı ile eşdeğer ?

ve ilmiyle amil olmayan neden kitap yüklü merkep ?

bu dörtlüğü çözsek,her müslüman ferdin üzerine güneş doğmuştur.güneş doğsa bilimum doğaya fayda sağlar.

SERENDİP ARKADAŞI yukardaki yazıma çok güzel bir örnek vermiş kendisine teşekkür ediyorum.

İKRA oku demek kuranın ilk ayeti ve ilk emridir.

insana okuymayı o (YÜCE ALLAH) öğretti. Bize oku diyor

NEYİ BİLİYORMSUNUZ?

Çünki sonraki ayetlerde kendsini nasıl bilmemiz gerekteğini bize öğretecek.nasıl bir ALLAH a iman etmemiz ibadetleri nasıl bir İLAHA sunacağımız bize öğretilecek.o yüzden oku diyor.

öyle kendi kafamızdaki ALLAHa değil yada atalarmızdan öğrendiğimiz o ALLAH inancına değil.

Müşrikler ne diyordu bu nasıl bir ilah konuşuyor mesaj gönderiyor elçi gönderiyor.halbuki bizim tanrılarmız ağaçtan taştan helvadan (karpuzdan peynirden zeytinden galiba biraz aparttım) yapılmıştır, bizim tanrılarımız konuşmaz derlerdi.ve kahkaha atarlardı.

sonuç olarak diyorum ki insan öncelikle kafasında (ideolojisinde) müslüman olacak namaz oruç zekat vs vs ibadetler daha sonra ona farz olur..

münafıkların başı ibn selül namaz kılan oruç tutan ve malını harcayarak güya mescid yapan bir zat idi.ama aynı zamanda kafir idi.

demekki her namaz kılan oruç tutan hacca giden müslüman değildir bu kesin bunun için maun suresi 12. ayete bakın

وعلى اصبع تشهد الله على وحدة توفير الطاغوت حتى كتابة حرف واحد يؤكد الشهيد سيد قط

Allah'ın birliğine şehadet eden parmağım
bir tağut un hükmünü onaylayan tek bir harf bile yazmayacaktır.
Şehid Seyyid Kutub