Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Ocak 2011, 16:50   Mesaj No:7

BEDİİ HAMİT

Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:BEDİİ HAMİT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 12750
Üyelik T.: 19 Eylül 2010
Arkadaşları:0
Konular: 20
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:60
Takdir Et:

Alıntı:
Tamamda müslüman peygamber hayattamı ki siz bu yaklaşımla bunu almışsınız,peygamber hayatta olsaydı ve tebliğ devam etseydi biz niye bu konuyu istişare ediyorduk ki,Allah ve resulune sunardık çıkan kararada razı olurduk ve amel ederdik

Tebliğ, taa Adem as dan günümüze kadar ve hatta kıyamete kadar devam edecektir. Tebliğ yapanlar sadece peygamberler değildir.

SORU: UYARICI VE REHBERLİK GÖREVİNİ YAPANLAR SADECE PEYGAMBERLER Mİ OLMAKTADIR ?

GÜNÜMÜZDE DE UYARICILIK VE REHBERLİK GÖREVİNİ YAPANLAR VAR MIDIR YOK MUDUR ?

SORUYU CEVABLAMADAN ÖNCE ÇOK ÖNEMLİ GÖRDÜĞÜM BİR AYETİ YAZMAK İSTERİM

ENAM-19 De ki; "En büyük şahitlik kiminkidir?" De ki; "Benimle sizin aranızda ALLAH şahittir. Bu Kur'an, gerek sizi gerekse ulaştığı herkesi uyarayım diye bana vahyedildi, sizler ALLAH ile birlikte başka ilâhlar olduğuna mı şahadet ediyorsunuz?" De ki; "Ben buna şahadet etmem; 'De ki; "O tek bir ilahtır ve ben sizin O'na koştuğunuz ortaklardan uzağım "

Bu Kur'an, gerek sizi gerekse ulaştığı herkesi uyarayım diye bana vahyedildi

ALLAH PEYGAMBERİ İÇİN DİYOR Kİ,

BU KURANI SİZE VE ULAŞTIRDIĞI HERKESİ ONUNLA UYARMASI İÇİN ONA VAHYEDİLDİ.

PEYGAMBER ULAŞTIRABİLECEĞİ KADAR ULAŞTIRDI MÜJDELEDİ , UYARDI VE TEBLİĞ GÖREVİNİ YAPTI.

YA PEKİ ULAŞAMADIKLARINA ! PEKİ YA BUNDAN SONRASI

Kimlere ulaştırılacak ? Kimlere ulaşacak ? Kim ulaştıracak ve Nasıl ulaşacak,
günümüzde bu vazifeyi ( Uyarıcılık görevini ) yapacak olanlar var mıdır ? Varsa kimlerdir ?

KURANDAN HABERSİZ, TEBLİĞ EDİLMEYEN KULLARA BU KURAN NASIL ULAŞACAK, NASIL ULAŞTIRILACAK ?

YUSUF-108- Ey Muhammed, de ki; "İşte benim yolum budur, ben inandırıcı kanıtlar göstererek insanları Allah'a çağırırım. Bana uyanlar da öyle yaparlar.( Ben ve bana uyanlar böyleyiz ) (ÇOK ÖNEMLİ AYET; bana uyanlar nasıl yapar ? Cevab:( Allahın emrini tebliğ eder ve ettirir ) Allah'ı her türlü noksanlıktan uzak tutarım. Ben Allah'a ortak koşanlardan değilim.

Ey resulüm! Seni bütün insanlara elçi gönderdik. Allah’ın buna şahit olması yeter de artar! [2,124; 7,113; 8,27; 42,30]

Elçiler; müjdeciler ve uyarıcılar olarak (gönderildi). Öyle ki elçilerden sonra insanların Allah'a karşı (savunacak) delilleri olmasın. Allah, üstün ve güçlü olandır, hikmet ve hüküm sahibidir. (Nisa Suresi, 165)

De ki: Ey insanlar, ben sizin hepinize, göklerin ve yerin sahibi Allah’ın elçisiyim." (A’ raf:158.)

"Biz seni ancak bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik." (Sebe: 28.)

Dolayısıyla ayetin muhatabı sadece O topluluk değil tüm insanlık ve yeryüzündeki tüm topluluklara bir hitaptır ki, Babaları son kitap olan kuran hükümleri ile uyarılmamış ve bu yüzden tüm topluluklar gaflet halinde kalmış, Kurandan ve onun hükümlerinden habersiz yaşayan gerek bu toplumu ve gerek yeryüzündeki tüm toplulukları uyarman için bu kitap sana indirilmiştir.

YUSUF-108- Ey Muhammed, de ki; "İşte benim yolum budur, ben inandırıcı kanıtlar göstererek insanları Allah'a çağırırım. Bana uyanlar da öyle yaparlar.( Ben ve bana uyanlar böyleyiz ) (ÇOK ÖNEMLİ AYET; bana uyanlar nasıl yapar ? Cevab:( Allahın emrini tebliğ eder ve ettirir ) Allah'ı her türlü noksanlıktan uzak tutarım. Ben Allah'a ortak koşanlardan değilim.