Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Ocak 2011, 19:35   Mesaj No:21

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Tagut düzende oy kullanmak şirk midir ?

Ben adı islam olan toplumların inanç sistemlerinden söz ederken bazı arkadaşlarımız bana siz konudan konuyu atlayıp duruyorsuunuz demişti ve tenkit de bulunmuşrlardı aslında ben konudan konuya atlamıyordum

Mevcut bu toplumların inanç sistemlerindedki çarpık anlayışı dile getirmeye çalışıyordum.

Beddii hamit arkadaşmızın bunda hiç bir kabahatı yok arkadaşımız adı islam olan bu toplumların tahsil yapmış bir ferdi olarak bu toplumların inanç sistemlerini özetleyerek çok güzel dile getirmiştir.

Birde tahsil yapmamış insanlara baktığımızda arkadaşımızın bütün bu fikirleri üzerine bir o kadarda islamdan olmayan bidat ve hurafeleri, din adına bu çarpık inanç sisteminin içne dahil ettiklerini çok rahat görebilmekteyiz.

Bu çarpık inanç anlayışları toplumların nerdeyse tüm bireylerine hasıl olmuş hatta kahvehanelerde okey taşlarını ıstakalara dizerken bile kendi aralarında konuştukları ve bu konuştuklarına iman ettiklerini söyledikleri filerdir.

Eğer ki bir inanç sistemi içerisinde bir peygamberin kralın dinie göre,hüküm verip insanlara adalet dağıta bileceğine inanılıyorsa ve bu görüşlerinede şu ayeti ve ayetleri delil getirmeye çalışılıyor ise....

NİSA -58-Allah size emanetleri, onları taşıyabilecek olanlara yüklemenizi ve insanlar arasında hüküm verirken adalete uygun hüküm vermenizi emreder. Allah size ne güzel öğüt veriyor! Hiç kuşkusuz Allah işiten ve görendir.

Biz müslümanlar hep şu olayı anlatır ve yahudilerle alay ederiz hani recm konusunda yahudilerden biri parmağını ayetin recm yazılı kısmına koyarak bizim kitabımızda recm yoktur demesini gibi Allah bizi bin dörtyüz sene önce uyayarak ileride bu tarz zihniyetlerin tekrar karşımıza çkabileceğini bunun karşısında uyanık olmayı vurgulamıştır.

Allah size emanetleri, onları taşıyabilecek olanlara yüklemenizi

Ayetin sadece bu kısmını alarak öbür kısmına bakmayan emanetin mevcut olan iktidar da ki zata verilmesine çünki bu zat bunu en iyi yapmaktadır mesajı yerine ulaşmıştır.peki ayetin ya öbür kısmı ya nisa 60. ayet daha bir çok ayet onları ne yapmalı...

ve insanlar arasında hüküm verirken adalete uygun hüküm vermenizi emreder

Kanunları yurt dışından kendi dostları yahudi ve hıristiyanlardan ithal ederek bu beşeri kanunlarla insanların arasında adalet ile hüküm verebileceğine inamak ayetin bu kısmı ile ne kadar uyum içerisinde varın siz dünün

Ben şahsen kendisne teşekkür ediyorum çarpık olan toplumların inanç sistemlerini bu kadar güzel özetlediği için...