Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Ocak 2011, 16:27   Mesaj No:68

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Tagut düzende oy kullanmak şirk midir ?

Alıntı:
F*E*R*D*İ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
İNNEMEL A MALU Bİ NİYYAT

amel niyete göredir.
gerektiğinde ömer olup erkekseniz gelin dersiniz.
gerektiğinde ammar olup geçici olarak ayıya dayı dersiniz.
sizin bizim aradığımız tevhidi düzen yeryüzünde yok.mekke dönemindeyız.hudeybiyeleri sineye çekme aşamasındayız.mekke fetholsa bilal ezan okur.mekke fetholmazsa sizler burda gazel okursunuz.

derdimi anlatamadığımı sanmıyorum.
Derdini anlatamdığın kesin,bişeymi anlatıyorsun onu anlamadım

Ferdi bey öncelikle din adına konuşurken insanın bir düşünmesi gerekir

öyle ezbere ezbere konuşulmaz

Bir müdlüman Ammar bin Yasrin acısını yüreğinde hisetmedikçe imanını muhakkak sorgulamı

islam dinin en sıkıntılı günlerinde iman etmiş ve islamın ilk şehitleri ammar bin yasirin annesi babasıydı

birde islam dini ciddi bir dindir öyle oyun eğlence edilmez

oyun eğlence ayrı islam dini ayrıdır

Ayı ayıdır ona dayı demek müslümanın işi değil dinini kendisine oyun eğlence ednelrin işidir senin benim işimiz değildir
Çünki biz kendisi İSLAM denilen bir ulvi dine kendimizi nisbet etmişiz

Bu dinin kuralları vardır olmazsa olmazları vardır

Öyle Ammar ayı dayı demiş demiş gibi cümleler islamla bağdaşmaz

Herkes kendisine bir yol (DİN) tayin eder ve onunla övünür

Ben islam olmayan hiç bir görüşe saygı duymam.O görüşleri (dinleri) alt etmekle mükellefim

İslamda (ikrah) denilen bir terim vardır bu terim islam alimleri arasında genişlemesine tartışılmış ve üzerine ittifak edilmiştir

Bunu bir yazımda izah etmeye çalışmıştım.

Ferdi arkadaş yorum yaparken (ki herkes kendi görüşünü muhakkak anlatabilmesinden yanayım) yada din adına konuşurken Allaha Peygambere Müminlere iftira etmemek lazım ben buna günlük hayatımda müsade etmedim yinede müsade etmem.
Kuran ve sünnet konusunda görüş beyan etmek ayrı birşey yalan dolanlarla onlara iftira atmak ayrı birşeydir

Şimdi bak güzel abim iyi dinle

İnsan önce bir bilgi elde eder sonra bu bilgiye iman eder iman ettiği bu biligiyi yaşar.

İslam bunu emir eder

Bu rükünlerden birini kişi bozarsa iman iddasını tekzip etmiş olur örnek verelim

1- İslamda münafık kavramı varıdr,münafık zahiren islamı yaşar yaşadığı bu islamı dil ile ikrar eder fakat kalb ile tasdik rüknünü bzduğu için kafir olur bununla ilgili çok sert ayetler vardır

2- İslamı dil ile tasdik eder,kalp ile tasdik eder,ama amelde imanı bozar örnek verelim.
Medineye hicret gerçekleştğinde hicret etmeyen msülümanlarla birlikte medineye gitmek yerine Mekke de kalmayı tercih iman etmiş insanlar vardı.Fakat Allah bunların imanını kabul etmedi.Bu hicret etmeyen insalardan bazıları bedir savaşında gebertildiler.Bazı müslümanlar dedilerki bunlar müslüman biz onların iman ettiklerine şahitlik ederiz

Biz mekkede iken onlarda bizim gibi iman ettiler onlar msülümandıralr dediler. Peki Allah onlar hakkında ne dedi

Onuda nisa suresi 97. ayeti aç oku Ferdi bey

Yani hicret ameli bir mesele idi ve o an şartlar gereği zaruri idi bu ameli gerçekleştirmeyen insanları Allah tekvir etmiştir.

3- Gelgelelim dil meselesine insanın başına ne geliyorsa aha da o dil yüzünden gelir.Bir insan diliyle Allahı mutlak hakimliğini her yerde söylemek zorundadır,buda yetmez bir müslüman Allahın hükümranlığını emir ve yasaklarını çiğneyen şeytanları dili ile red etmek zorundadır.

İçimizdedki putlar başlıklı bir yazı astım inşallah o yazıyı bir oku orada şetan Allaha karşı dili ile ne dedi neden kafir oldu

son :

Bak şunu iyi anla Allah-u alem ya hz Ömeri yada hz.Ali olacak tam hatırlamıyorum

O emiril miminlerden birinin katili ne demiş billiyormusun.Nerden bileceksin ki okusan bilirdin

""BEN YERYÜZÜNDE BİR FİTNE TEMİZLEDİM"" demiş. "Niyeti bu"

Şimdi bu münafık doğruyumu yapmış oldu

Bak ferdi arkadaş adam kalkmış diyorki sen peygamberin akp ye girip girmyeceğini nerden biliyorsun müneccimmisin diyor

Adam kalkmış diyorki belki peygamber tağutun meclisne girerdi ama yemin etmezdi gidip haşa beyoğlunda belediye başkanlığı yapardı özellikle bey oğlu diyorum
sen nerden biliyorsun gaybden habermi aldın diyor

İşte abuk subuk yorumlar iddalar FERDİ arkadaş sen kendini heba edip öyle yapma bence,sadece bir tavsiye

Şeytan isanın burnuna gem taktımı artık işi zor

Sonuç şu ""lailaheillallah"" dedikten sonra onu bozucu AMEL DİL KALP olmaz

FERDİ BEY BİRİ GELİP SENİN ÇOK YAKIN BİR HANIM AKRABANA BİR ZARAR VERİRSE

SONRADA BEN BU ÇİRKİN İŞİ NİYET KÖTÜ OLARAK YAPMADIN DERSE

SEN onun o mazaretini kabul edermisin? cevabını merak ediyorum

Biri kalkıp iğrenç işler yapacak erkek erkeğe nikah kıyacak.Sonra da utanmadım benin niyetim iyiydi diyecek

Bu münafıklık alemetleri içerisine kendi kafirliklerini de katmerleşmekten başka bir şey değildir.

ALLAH KAFİRLERE LANET ETSİN

İBRAHİM 52.
İşte bu (Kur’an), kendisiyle uyarılsınlar, Allah’ın ancak bir tek İlah olduğunu bilsinler ve temiz akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir.(ültimatondur)

Ferdi arkadaş bazı arkadaşları görürsen ona benim için şöyle de

Ben gaybı bilmem ben Allahın kitabını bilirim ve okurum
işte ben o bilgileri bu kitaptan alırım

Peki kendisi hz.Ysuf hakkındaki yarumları nerden getiriyor
yoksa ona
atalarımı ona anlatmış