Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Ocak 2011, 19:51   Mesaj No:11

Muhsin Arslan

Medineweb Yazarı
Muhsin Arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Muhsin Arslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1032
Üyelik T.: 23 Mart 2008
Arkadaşları:1
Memleket:Bitlis
Konular: 61
Beğenildi:67
Beğendi:0
Takdirleri:322
Takdir Et:
Standart Cevap: Yalnız Allah tan yardım dilemek.....

Alıntı:
Yaralı_Sine Üyemizden Alıntı Mesajı göster
yalnız kuran derseniz sizden ısrarla şu sorulara cevap vermenizi rica edeceğim,beni ikna ederseniz sizinle hemfikir olacağım.
sorular ;
1-kuranda namaz farz der.siz bana kurandan öğle namazının vaktini,rekatlarını,farzlarını açıklarmısınız.(ayet istiyorum)
2-kuranda zekat farzdır der.siz bana devenin sığırın çeşitli malların zekatını,miktarını,şartlarını açıklarmısınız(ayet istiyorum)
3-kuranda korku namazı var ve nasıl kılınacağını buluyoruz.peki seferde bu namazı nasıl kılacağız ? varmı delilin?
4-kuranda kabeyı tavaf etsinler ayeti mevcuttur.peki 7 kez tavaf edin,makam arkasında iki rekat namaz kılın diye bir ibare varmıdır? Resulullah 7 tavafı makam namazını uydurdumu ?kuranda safa merve arasında say varmıdır?
5-birbirlerine karşılıklı mehirsiz değiş tokuz kızkardeşlerin verilmesi sizce doğrumudur,helalmidir? fıkıhta buna şiğar derler.duydunuz mu ? kuran agöre bunun izahı nedir bilgilendirirmisin?

bunlara kurandan cevap verirseniz sorularımız devam edecek...ciddi ve ilmi bir munazara zamanı geldi sanırım.
buyurun...
değerli İnsan,
sizin tüm makalelerinizi okudum ve çoğuna da katıldım.belki bilmiyorsunuz diye hatırlatayım.ben abdulmelik...
sorduğum soruların hiç birisi cevaplanmış değil makalelerinizde.çoğu yuvarlak her tarafa çekilecek şeklinde geçiştirilmiş.
sorularım açık ve net!
diyorum ki özetle;
yalnız kuran dersek,sizinle hemfikir olmamızı istersen,sünnetsiz bir yaklaşımla kurandan sorularımın cevabını bekliyorum.
sorularıma devam edeyım;
kuranda olmayıpta yada muğlak olup sünnette açıklaması olan aşağıdaki sorulara cevap lütfen...
1-yabani eşek eti haram yerlisi haram? katılıyormusunuz?katılıyorsanız,katlımıyorsanız kurandan deliliniz?
2-arslan ve kurt gibi vahşi yırtıcı hayvanlar sünnete haramdır.kabul mu değil mi? kurandan deliniz nedir ?
3-pençeli kuşların eti sünnete haram..size göre durum nedir ?
4-haşr 7 de geçen ayeti kerimede resul size neyi verdiyse onu alınsize neyı yasakladıysa ondan kaçının ibaresinde eğer helal haram yetkisi sadece ALlahta ise burdaki resul kelimesinin ne işi var?eğer yetki Allah ve resulunda ise yukarıdaki sorulara cevabınız nedir ?
5-bana kuran ve bir misli verildi hadisi şerifi(cumhur ulemaya göre mutevatir hadistir) size ne anlatıyor?