Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Ocak 2011, 20:19   Mesaj No:13

HALUK GÜMÜŞTABAK

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:HALUK GÜMÜŞTABAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10862
Üyelik T.: 01 Ekim 2009
Arkadaşları:1
Konular: 86
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Yalnız Allah tan yardım dilemek.....

Değerli arkadaşım yazılarımı okuduğunuzu söylemişsiniz, ama sorduğunuz sorulara aslında yazılarımda cevap vardır.
Hadisler kur’an da olmayan bir hüküm ortaya koymazlar, daha doğrusu koyamazlar. Hadis kur’an da ki hükmün, hayata geçirilmiş halidir.

Kur’an da olmadığını söylediğiniz, sizin yazdıklarınız konusunda yine benim yazdığım yazılarda bu konulara değindim. Örneğin aşağıdaki yazıları lütfen okuyunuz.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Cevabınızın son kısmında Rabbin bir ayetini sanırım çok farklı anlamlara çektiniz, ayetten alıntı yapalım.( resul size neyi verdiyse onu alın size neyi yasakladıysa ondan kaçının.) Sözlerinden siz acaba Allah elçisinin kur’an dışından da hükümler verebileceğini mi anladınız? Eğer böyle anladıysanız, kur’an da ki bazı ayetleri hatırlayınız. Rabbim ne diyordu elçisine? Kullarımı kur’an ile uyar. Eğer gönderdiğimiz kitaba bir kelime bile ekleseydi onun şah damarını keserdik. Sana indirdiğimizi tebliğ etmezsen verdiğimiz görevi yapmamış sayarım. Kur’an ile hükmetmeyenler zalimlerdir. Sizleri kur’an dan hesaba çekeceğim. Kur’an a sarılın ki, doğruya ulaşasınız. Buna benzer yüzlerce ayet vardır. Eğer bahsettiğiniz ayete, sizin düşüncenizde bir anlam verirsek saydığım onca ayeti nereye oturtacağız? İman ederken karşımıza asla soru işaretleri çıkmamalıdır diye düşünüyorum. Elbette bu benim düşüncem. Hadisler bizlere yeni hükümler değil, rabbin hükümlerini örneklerle anlatıyorsa fayda sağlayacaktır, yoksa Rabbin vermediği bir hükümden bahsediyorsa, bizleri kur’an dan uzaklaştıracaktır.

Haram ve helal konusundaki yukarıdaki yazılarım size gerekli cevabı verecektir. Yok, eğer sizi tatmin etmediyse, benim sözüm olamaz. Ben söylediklerimden sorumluyum, sizde söylediklerinizden. Doğrusunu rabbim bilir, hesap günü her şey ortaya çıkacaktır. SAYGILARIMLA Halukgta