Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Ocak 2011, 17:41   Mesaj No:7

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Kur'an dışından HÜKÜMLER ARAMAK doğrumudur?

Haluk bey
kamer ve mevlüt hocalarımız gibi düşünseniz sizi bi şekilde anlarım.onların görüşleri bana göre tutarlı,kabul edilebirliği mümkündür ve haklı delilleride mevcuttur kuranda.ama sizi anlamak için kendimi zorluyorum,hırpalıyorum...sizi haklı çıkaracak delil kırıntısı bulamıyorum.
Bundan yüz yada yüzelli yıl sonra acaba o saydıklarınıza muhtaç olmayacağınızdan eminmisinizde günü birlik düşünüyorsunuz?

demişsiniz.el insaf
yani yüz elli yıl sonra fare böcek kurt çakal eti helal olabilir.insanın kimyasını bozuyorsunuz cidden .

sizi anlamıyorum ve anlamak istesemde kabul edilecek tutarlı deliliniz yok.
ben size 3 madeden oluşan soru yöneltmiştim.ilk ikisine gene yuvarlak cevap yetiştirmişsiniz ama içi boş anlamsız.çünkü beni tatmin edecek cevap değil.
size yine soruyorum 3.madede geçen soruyu cevaplarmısınız ?
fıkıh,kelam,islam hukuku,muamelat Allah Resulunun sünnetinin eseridir.
sizin mantığınızla hepsi yersiz anlamsız işe yaramaz.
Allahım böyle düşünmekten,inanmaktan sana sığınırım.
İman ettiğim Kurana göre,Allah resulu yeni hüküm çıkaramaz,ama Muğlak olan ayetlerden hüküm çıkarır,çıkarmak zorunda ve çıkarmıştır.bunu ümmet-icma ile kabul eden alimlerin hepsi sorunlu ise,tek seçenek kalıyor,"yegane tartışılmaz Alim Haluk Gümüştabak."
Ve bu Haluk güöüş tabak kuran ayetlerinde ben böyle anlarım diyor.ve anladıklarınıda yazıyor üşenmeden.ve bunu kendisine de layık görüyor,hiç bir sorun olmuyor.Ama kuran görevlisi, Allah peygamberi ;
"ben bu ayetten cebrail kontrolunda şunu anladım,yanılırsam zaten beni uyarır.benim namaz kıldığım gibi kılın,oruç,hac,ahlak,helal ,haram bilimum tüm vahyi ilgilendiren yaşantım sizlere örnektir" derse yakıştırmıyorsun.

haluk yaparsa isabet,Allah resulu yaparsa şirk.

Allahım Sana sığınırım!
:((

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.