Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Şubat 2011, 19:05   Mesaj No:35

BEDİİ HAMİT

Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:BEDİİ HAMİT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 12750
Üyelik T.: 19 Eylül 2010
Arkadaşları:0
Konular: 20
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Hz Yusufun Firavunu Kafir değildi.

Alıntı:
Hüküm koyma yetkisi, sadece ve sadece Allah'ındır ve sadece Allahın olmalıdır. Hüküm, sadece ve sadece Allah'a özgüdür. Zira egemen olma, egemenlik Allaha has niteliklerindendir. Egemenliğin kendisine ait olduğunu ileri süren, ister bir birey, bir sınıf, bir parti, ister bir grup, bir ulus, varsa Allah'a savaş açmış demektir.

Böyle bir kimsenin kâfir olduğu noktasında dinin kesin hükmü için, sadece bu ayetteki ifade bile yeterlidir
bedii hamit beyden alınıtı

Sanırım Bedii Hamit bey kendi vicdanında bunun muhakemesini bu cümleleri ile çok net olarak yapmıştır.İnsanın söyledikleri ile yaptıkları ancak bu kadar çelişkili olabilir.

Çelişki sana göredir. Senin Kendi mantığına göredir. Kendi mantığın bunu böyle algılamış ise size diyecek sözüm olmaz.
Söylediklerim , yazdıklarım ve yaptıklarım kendi vicdanımla çelişkili değildir. Sizin aklınız hala laik düzende oy verilmez şirktir üzerine kurulu. Bu konuda islam alimleri arasında ittifak yoktur. Yani tartışmalı bir konudur. Hangi görüşün doğru olduğunu ancak Allah bilir.

Dinin ahireti de ilgilendiren boyutu var. Hem dünya ve hem de ahireti. ...

Fakat Kuran, dünyaevi olan devlet işlerine, yönetim tarzına, sosyal, siyasi, hukuki, ekonomik hayatı düzenleyen kurallar bütününe de mecazi anlam ve anlatımla din diyor. Melikin dini gibi.AYETTEKİ ANLAMI MELİKİN TABİ OLDUĞU KANUNLARDIR. O dindeki hükümler değildir.
Ayet mecaz anlamlı yani müteşabbih ayettir. Bundan dolayı Kuran pek mükemmel uslubu bir tarz anlatımla kralın dinine göre demiştir. Yani kralın mevzuatındaki yasasına göredir.
ABD başkanı Obamanın dini hirstyan ama ülkenin yönetilen kanunları bir din olamaz. Tc Cumhurbaşkanının dini de müslüman , ülkelerin yasalarının dini olamaz. Dinin yasaları olur.

Alıntı:
Halen şunu idda eden sizsiniz Yusuf peygamber başa geldiği zaman melikin yasaları vardı diyen sizsiniz ben değilim.
Alıntı:
Evet ben iddia ettim, zaten ayetlerden bu apaçık anlaşılıyor.

Alıntı:
Siz hala Hz.Yusufun biraz kralın dini biraz islam dinini uygaladı gibi bir mantık içerisindesiniz
Yani bu kadarına da pes vallahi ! Bunu böyle söylemek akıl ister, insaf ister. Sen yazdıklarımı anlamayacak kadar acizmisin ? Yoksa kendi görüşlerini haklı çıkartman için görüşlerinin doğruluğunun kabullendirmek için yazdıklarımı çarpıtarak bir sonuca mı ulaşmak istiyorsun. ALLAH İÇİN MEDİNE FORUM ÜYELERİ OKUSUN YAZDIKLARIMI. Bakın daha neler demişsin.

Alıntı:
Allah'ın kulu ve rasulü ne zaman Allah'ın aşkı oldu bu nasıl bir söz böyle,o sevgili tutmaktan,aşık olmaktan,münezehtir bunlar hep şirk kokan tarikatçıların ortaya çıkardığı saçmalıklarıdır.

işte YİNE o zihniyet ve o kafa

Ben Resullaha HER ZAMAN ALLAHIN HABİBİ DERİM.

AMA SİZ ANLAYAMAZSINIZ, MÜSLÜMANLARDAN KARDEŞİMİZİN ANLAYAMADIĞI GİBİ