Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Şubat 2011, 13:38   Mesaj No:9

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Haşr 7. ayette geçen, peygamberiniz neyi verdiyse onu alın.......

Alıntı:
HALUK GÜMÜŞTABAK Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kamer Bey şu sözlerimle sizin verdiğiniz cevabı anladıysanız sizinle daha fazla konuşmamın bir anlamı yoktur.

( Allah sizleri bu kitaptan sorumlu tutuyorum , bu kitaptan hesaba çekeceğim diyorda, sakın velilerin ardına düşmeyin diyede uyarıyorsa, bu kitapta hükmü verilmeyen hiç birşey yok demektir.

Eğer bu veliden kastınız allahın rasulü ise evet onun peşine düşüyorum.eğer başka zatlar ise...

Rabbim saklasın bu nasıl bir anlayış şekli Allahınızı severseniz. Bu ayeti Allah, elçisine bizlere tebliğ etmesi için iletiyor. Siz kalktınız Allahın resulü ile veliyi aynı kefeye koydunuz. Kusura bakmayın kardeşim sizin sözleriniz karşınızdaki insanı hançerliyor.

Sakin olma konusuna gelince. O cevap sizemi yazılmış? Dikkat ettiniz mi? Sizin isminizlemi başlıyor? Diyorum ya kusura bakmayın artık cevap vermeyeceğim. Önce niyet çok önemlidir.
Haluk bey

Ben veli ile peygamberi aynı keseye koymadım sayın abim neden konuyu buralara çekiyorsunuz.Cümlem orda

Eğer sizin kastettiğiniz Allah'ın Rasulu ise dedim değilse zaten problem yok demektir.

Madem ki Allah'ın Rasulu değil veli kastınız o halde bana neden bu muameleyi yapıyorsunuz.Size karşı hangi alimin hangi velinin sözünü delil getirdim,beni neden bununla itham ediyorsunuz onu dedim.Bu bana haksızlıktır dedim.

Bak sayın abim sizin fikirlerinizi eleştirebilirim sizde benim fikirlerimi eleştirebilirsiniz bunda bir sakınca yoktur.Benim sizin yazınızı silmek zorunda kalacağımı belirtmemin sebebi kendi düşüncenizin ana eksenini oluşturan konuda dürüst davranmadığınıza kanaat ettiğimden dolayıdır.

Peygamber tanımınızı dürüst bir şekilde ortaya koymanızı istirham ettim.Siz peygamber itaati anlatmaya başladınız.

Diyorum ki Rasul vefat etmiştir biz günümüzde onu nasıl bileceğiz bu konuda halen sizden cevap gelecek.

Şunuda unutmayalım lütfen.

Her insan bazı insanlardan etkilenebilir,bu etlendikleri insanlar bazen bir şeyh,bazen bir alim bazende normal bir insan olabilir.Sizin bile düşündüğünüz fikirlerinizin birilerinden etkilenerek aldığınız kadar doğal bir şey olamaz.Bizim şuan anki konumuz bu değil biz kuran da mutlak itaat edilmeye layık Allah'ın elçisini mülaza ediyoruz.

Onun için bana alimlerden bidatlardan hurafelerden örnekler vermeyin lütfen.Çünki ben size doğrudan kuranla konuşmaya çalışıyorum.

Siz kuran'daki peygamber tanımızı yaparsanız bende yine kurandan size cevap vereceğim inşallah.Peygamber tanımı olmaz bu vicdani birşey derseniz kurana ters düşüceğinizi size hatırlatırım.

Teşekkür ediyorum cevabınızı bekliyorum