Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Şubat 2011, 20:37   Mesaj No:20

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Sinsi Plan; "Yalnız Kur'an"

hayri abi bana yönelttiğin soruya acizane cevap vereyım.

1-Allah'ı ve peygamberlerini inkar edenler
2-Allah ile peygamberleri arasında ayırım yaparak
3-Buna inanır, fakat şuna inanmayız' diyenler
4-iman ile küfür arası bir yol tutturmak isteyenler

ayette geçen bu dört madde küfür olarak tarif edilir.1.madede Allah yegane hakimi mutlaktır.hükmünü insanlara iletmek için sünnetullah gereği peygamber aracılığıyla ulaştırmakta.peygambere ulaşmak için melek aracılığıyla...sünnetulah budur.Allaha inanmak için zincirde kopukluk olamaz.peygambere inanırım melek hariç,meleğe inanırım Allah hariç gibi tutarsızlıklar 4.madede anlatılmaktadır.
Allah ile peygamberleri arasında ayırım yaparak ibaresinden de tefsir alimleri şunu anlamışlardır.Allahın hükümlerinden kuran,melek ayağı güvenilirlik,peygamber ayağı sünnet gibi kavramları ayırmak,birisini kabul diğerini red eden,neye iman ettiklerini bilmez şapşallar olarak tarif edilmektedir.sünneti askıya alanlar sahihlik şüphesini öne sürmektedirler.bu çok sinsi bir bahane.
bu tür insanları sıkıştırdığında sahihlik bahanelerini unuturlar,direk sünnet gereksiz hurafe diyorlar.yani amaç Allah ile peygamberini ayırmak.
sünneti kurandan kopardıktan sonra sıra peygamberler arasında ayrıma gelir.benim peygamberim seninkini döver aşamasından da bi şeyler koparsalar zaferlerine adım adım...
sonra hadis ravileri ashabı kiramı eleştirerek yıpratarak gözden düşürerek hadislerin güvensizliğini kanıtlarlar...
ashabı hallettikten sonra sıra tabiinlere gelecek.babalarına saygı göstermeyen haydi haydi bunları hiçç kaale almazlar..bu dönemde fıkıh mezhep oluşumları var malum.fıkıh mezhepleri yok etmek için,gözden düşürmek için var güçleriyle tabiini yıpratacaklar...
tabiin ile teba tabiinleride hallettikten sonra,sıra alimlere gelecek.her birisine mutlaka bir kulp takacaklar..nerde bir alim varsa,nerde bir tebliğci varsa hedefleri olurlar..ibn teymiye vahhabidir.seyyıd kutup radikaldır.bediüüzaman kürttür.fethullah gülen ülkücüdür.filankes hurafecidir.falankes üfürükçüdür.şu devletçidir bu diyanetçidir şu irancıdır vs....
alimlerde bitirilirse...
sıra islama gelecek.
tasavuf uydurma.zikir hurafe,kandil bidat,cuma farz değil,kadın önümüzde namaz kılmalı(karşı çıkarsan sapıkmısın derler),kuranı abdestiz okuyun,namaz sünnetleri o neee,kıble kabe olmasa da olur her taraf ALlahın,haccmı araplara yatırımmı yapıyorsunuz etraftaki fakiri doyur yeter,kurbanmı keseceksin katliammmm,cemaatle namazmı kılacaksın laik imamın arkasında namaz kılanınnnnn,kızı karısı sahne kıyafetiyle gezer ,tesettür ayetini haletmişler malum,namazmı haaa o duadır,yok rekat mekat, vs vs vs...
ah...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.