Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Şubat 2011, 21:14   Mesaj No:11

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Haşr 7. ayette geçen, peygamberiniz neyi verdiyse onu alın.......

haluk bey
Medineweb forum da yazı yazmaya başladığım günden bu yana asla gerçek fikirlerimi gizleyerek iki yüzlülük yapmadım.Velevki bazı görüşlerim bazı arkadaşların görüşlerine taban tabana zıt olmasına rağmen mertçe ortaya koydum.

Şunu hiç düşünmedim acaba düşüncelerim birilerinin gazabını üzerime çekermi diye .Çünki din adına edinmiş olduğum bilgileri birileri kıralacak birileri darılacak diye düşünmek benim edinmiş olduğum din anlayışı bakımından ahlaki bir dururm olmadığı kanısındayım.

Sizin de mertçe dürüstçe din anylayışınızın ana eksenini oluşturan peygamberi tanımlama fikrinizi yarına kadar ortaya koyabileceğinize tüm kalbimle inanyıorum.Aksi durumda sizin hakikaten samimiyetleğinizden şüphe etmiş olacağım.

Sizden tekrar istirham ediyorum şu sorularıma cevap verirmisiniz.

1- Peygamber (sav) vefat etmiştir bugün bir insan nasıl bir peygambere iMAN edecek.
2- Peygamberin sağlığı döneminde sözylediği ve amel ettiği hususlar kuran tarafından tekzip edilmemişse bunun islam dinindeki tanımı nedir ne anlama gelir.

Teşekkür ederim sizden cevap bekliyorum.