Konu Başlıkları: "Haluk GE-TE-A'nın İtirafları"
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Nisan 2011, 13:08   Mesaj No:8

Numan Yalçın

Medineweb Üyesi
Durumu:Numan Yalçın isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6788
Üyelik T.: 04 Şubat 2009
Arkadaşları:0
Konular: 3
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: "Haluk GE-TE-A'nın itirfları"

Alıntı:
kamer34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Şöyle bir hayal edin lütfen. Allah emretmediği, hüküm vermediği halde, bunlarda Allah katından elçisinin hükümleridir diye önümüze sunulanlar için, hesabın görüleceği gün, Allahın elçisine şahitlik adına sorduğunda Rabbim, Ey resulüm benim hüküm vermediğim konularda senmi hüküm verdin dediğinde, acaba Allah elçisi, hayır Rabbim ben vermedim, vermiş olsaydım sen bunu bilirsin derse, bu hurafelere iman edenlerin durumu nice olur dersiniz?

Haluk gümüştabak adlı üyeden alıntı..
Allah'ü Teâlâ böyle bir soru sormaz bu mümkün değil. Eğer biz bunu böyle kabul edersek Peygamberimizin(s.a.v.) Allah tarafından terbiye edildiğini, Allah'ın istemediği bir şey söylemeyeceğini, Allah'ın razı olmadığı bir şeyi bize tavsiye etmeyeceğini Hatta daha önce bir cevabımda yazdığım gibi aşağıdaki ayeti inkâr etmiş sayılırız.

مَا اَفَاءَ اللَّهُ عَلَى رَسُولِهِ مِنْ اَهْلِ الْقُرَى فَلِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ وَلِذِى الْقُرْبَى وَالْيَتَامَى وَالْمَسَاكِينِ وَابْنِ السَّبِيلِ كَىْ لَايَكُونَ دُولَةً بَيْنَ الْاَغْنِيَاءِ

مِنْكُمْ وَمَا اَتَيكُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَمَا نَهَيكُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ اِنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ

Allah'ın, fethedilen memleketler halkının mallarından Peygamberine verdikleri; Allah, Peygamber, yakınlar, yetimler, yoksullar ve yolda kalmışlar içindir; ta ki içinizdeki zenginler arasında elden ele dolaşan bir devlet olmasın. Peygamber size ne verirse onu alın, sizi neden menederse ondan geri durun; Allah'tan sakının, doğrusu Allah'ın cezalandırması çetindir. (HAŞR 7)

Neyi Tartışıyoruz bu durumda...? Peygamberin hüküm verme yetkisinin olmadığını savunanlar bu ayeti inkâr etmiş olmuyorlarmı sizce...