Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Nisan 2011, 19:46   Mesaj No:36

Numan Yalçın

Medineweb Üyesi
Durumu:Numan Yalçın isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6788
Üyelik T.: 04 Şubat 2009
Arkadaşları:0
Konular: 3
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Dört Mezhepten Birine Uymak Şart Mıdır?

Alıntı:
müslümanlardan Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Mezhebleri inkar edenleri merak ediyorum neye göre ibadet edip hayat standartlarını belirliyorlar...

Numan hocadan alıntı..

MERAKA CEVAP ...

ve bütün kuran la peygamberi çakıştırmayan alimler başımın üstünedir bunun dışında ayrılığa farklılığa götüren fikir fakirleri ve heleki geçmişi şablonik olarak günümüze getiren ve günümüz fıkıhının oluşmaması için cehd eden zavallılarında unutmaması gereken bi uyarıyı yapayım KURAN EVRENSELDİR..

Mezheblere kaşı çıkmanızın sebebi Alimlerin Kur'an ile Peygamberi çakıştırdığı ise soruyorum size.. Mezheb imamlarının böyle bir çakıştırm yaptığından eminmisiniz.?

Zaten Kur'anın evrensel olması kimsenin karşı çıktığı bir mesele değil...

Alıntı:

Ve unutmayalım ki kesin bilgi yalnız ALLAHIN DIR,bunun dışında her kes yanıla bildiği gibi geçmiş alimlerinide KUSURSUZ KABUL ETMEK KUSURLULUKTUR,ve hatta atalarının yaptığı hatanın aynısını yapıp sorgulayamayanlarda İSLAMIN DEĞİL ATALARININ İZİNDE OLANLARDIR,bunlarıda onlarca ayetle ATALARI İZİNDE OLANLAR BAŞLIĞINDA VERDİM....

Allahın İlimsahibi olduğuna itirazımız yok ama Alimlerin kusurlu olması mezhebe karşı olmaya gerçekten geçerli bir sebep mi ? Atalarımızın biz atalarımızın doğru yolda olduğundan eminiz. Zaten yanlış yolda olsalardı asırlar boyu Dünyaya hükmedemezlerdi. Sizin ataklarınızın yolundan şüpheniz varsa bilemeyiz...

Alıntı:

İslam dini aklını hipotek edip sorgulamayanları TIPKI PUTPERESTLER gibi tekfir eder ATALARINIZ AKLETMEYEN OLSALARDA MI DİYE,ve geçmişten günümüze kadar 1400 yıllık süreçte MÜÇTEHİD alimlerin fikirlerini bırak ALLAHIN DİNİNİN KAYNAĞI OLAN KURANA BİR ŞEY KATMASALARDA KURANI MANADA VE İSLAMI PIRATİKTE BİR ÇOK KATMALARLA BOZMUŞLAR bunuda çoğunlukla DİN ADAMI KİSVESİNDE OLAN DİNSİZ LAİK DEMOKRATİK LEŞMEYE BAĞLI KALIP dini Allaha değil bu mercilere has kılanlar tarafından yapıl mıştır..

Dediğimiz gibi bizim atalarımızın yolundan şüphemiz yok... Dediğiniz gibi olsaydı Alimler ilave yapsaydı Dünyanın her yerinde Hafızlar aynı Kur'anı ezberleyemezdi farklı farklı Kur'anlar ezberlenirdi. Anlam olarak hiç bir şekilde fark göstermez herkes aynı Kur'anı yaşar. Alimleri karalayacak kadar cesareti nerden buldunuz bilmiyorum ama Ümmetimin Alimleri Beni israilin Peygamberi gibidir. Hadisini düşünürseniz anlarsınız.

Alıntı:

Ben hanefi meshebindeyim deyip İMAM EBU HANİFENİN kendi dönemindeki İDARECİLERE koyduğu tavrı koyamayan zavallılar bu gün TAĞUTUN ÇANAK YALAYICILIĞINI YAPIP BİR YANDANDA islama hizmet ettiklerini sanıp MÜSLÜMANLARIDA MESHEPSİZLİKLE itham ediyorlarsa bunları KAHHAR OLAN ALLAHA HAVALE EDİYORUM...

Ben imam ebu hanifenin tavrını gösteriyor ve,
islamı Allaha değil,diyanet adı altında laik demokratik bi dine has kılanlara,

LA İLAHE İLLA ALLAH DİYOR VE imam ebu hanifeye saygı sevgi ve minneterlığımı gösteriyorum buyrun NUMAN BEY SIRA SİZDE...

İmam ebu hanifenin tavrınıda ancak şu aşağdaki ayatin ışığında islami kimliğini oluşturup sadece HESAP GÖRÜCÜ OLARAK Allahtan korkanlar yapar BUYRUNNNNNN SIRA SİZDE NUMAN BEY...

Madem ki, İMAM EBU HANİFE Hz. 'ne bu kadar inanıyorsanız bu mezheb karşıtlığı ve Diğer mezheblere karşı tavrınızın anlamı ne demek oluyor. Diyanetin uygulamaları ve mezheblere uyan kimselerin yaşayışı ve bu yaşantıların Mezheb İmamlarına tam uymaması mezheblere karşı olmaya sebeb olabilirmi bu mümkün mü?

Ve ben sizinle karşılıklı atışma meraklısı değilim sıra bana gelsin diye de dört gözle beklemiyorum.

Ve son olarak Peygamberimizin diğer Peygambere üstünlüklerinden biri de...

Ümmet-i Muhammedin Alimlerinin ittifakının Allah tarafından delil olarak kabul edilmesidir.