Konu Başlıkları: Tasavvuf nedir?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 Ocak 2008, 00:16   Mesaj No:6

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Mutlaka bir tarikata bağlanmak gerekir mi?Din kitaplarından din öğrenilemez mi ?

güzel bir konu..ve bu konu her zaman güncelimiz olmuştur.sizin tarikatin önemine binaen yazdıklarınızı inkar edecek bir müslüman olduğunu sanmıyorum ancak,bakış açısı farklarına da musamahalı davranmak gerek.tarikati ırkçılığa çevirmemek gerek.benim şeyhim senin şeyhini döver mücadelesine girmemek gerek.islam düşmanlarını unutup birbirlerinin boğazını sıkmamak gerek..vs vs vs ...konu olgunlaştıkça açıcağız bunları inşaallah..evela bir iki önemli konu ile giriş yapalım..;
biz müslümanlar tarikati şöyle anlıyoruz,öğrendik,öğretiyoruz,
. Tariki Ahyar: Namaz, oruç, Kur'an tilaveti gibi ibadetleri devamlı olarak yapmak
Tariki Ebrar:Mücahede ve riyazat ashabıdır. Kötü ahlakı iyi ahlaka çevirerek mücadele etmek.
3. Tariki Şettar Şevk, Iştiyak, zikir, fikir, şükür yoludur.
Bu ise on şekilde olur: Tevbe zühd tevekkül, kanaat, uzlet, Allah a teveccüh, sabır, rıza, zikir, murakabedir.
amaç yukarıdaki üç maddede özetlenendir
kardeşimiz maşuk,sık sık vurguladığı sıddıklarle beraber olun ayeti kerimesi,lastikleştirilebilir manadadır.sana göre şeyhindir,bana göre camii hocasıdır,ona göre veysel karanidir,diğerine göre kuran sünnettir vs vs ..
şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır sözüne katılmam.eğer katılırsam şeyhim değilde şeyhlerim(islam alimlerinin hepsi) derim..
devam ederiz sıkmadan...