Konu Başlıkları: Tasavvuf nedir?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Ocak 2008, 21:50   Mesaj No:41

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Tasavvuf nedir?

[quote=maşuk]
öyle kulaktan dolma bilgilerle kapatılacak bir konu değildir tasavvuf.cahil cesurdur derler.işin aslını astarnı öğrenip bir 2. kez düşüncelerinizi gözden geçirin derim

haklısın ustad öğrenir geliriz inşaallah.ayrıca bu kadar güzel bilgileri copy paste ile bize paylaştığınıza da sevindim.isteseydin sana yardım ederdim yaaramızda kalsın marifetname var bende.istifadene veririm istediğin kadar malzeme var orda
emma ba'd...

1-ben tasavufa karşı olduğumu mu söyledim size ki,bunca ikna edici malzeme delil bulmuşsunuz?
2-ben size tasavufun özüne değil,onu yürüten günümüzdeki bazı laçkalaşmış kişilere karşı olduğumu söyledim.
3-ben size tasavuf ağalarının hala müslüman kızlarımızı cariye yapan ,9.koğuş 10.sıra 5.eşlerden bahsediyorum.
4-sen bana Abdulkadiri geylanileri göster kurban olayım,bana nazım kıbrisi denen zibidileri getirirsen sana tasavuf hakkında düşüncelerimi açıklarsam,beni recm edersin..!
5-günümüzde yaşayan,tasavuf kollarını incelediğinde,esasta nur,tatbikatte nar vardır.(kıbrısi,kalkancı,gündüz vs vs vs )ben falan şeyhin falan referanslı falan tavsiyeli falan halifesiyim..hadi ordan....!
son olarak;
ben tasavufu inkar etmem etmedim edemem asla ...bir kardeşimizin deyimiyle,kasaplar ameliyatta girdiğinden beri ,ben bu kasaplarda tedavi görecek kadar akıllı değilim...! evimde oturur okurum yaşarım...

bazıları bizi cahil görsede saygı duyarız