Konu Başlıkları: Bosanmalarin Sebebleri...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Mayıs 2011, 08:26   Mesaj No:9

merve44

merve44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:merve44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7608
Üyelik T.: 22 Mart 2009
Arkadaşları:2
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bosanmalarin Sebebleri...

Bir çok başka sebeplere dayansada, son yıllarda başlıca sebep kadının ayaklarının üzerinde durması ki bu, her ne kadar boşanma sebebi gibi gözükmesede ,bu benim şahsi fikrim kadının çalışması sosyal güvencesi olması,çok büyük güç teşkil etmektedir ve öylede ...Bu sebepten dolayı maalesef ki eskilere nazaran boşanma durumunda artışlar olmasının başlıca sebebi budur...Şimdi bir eşitliktir çıktı eski günleri aratır oldu..bazen eskiyi özlüyorum ,düşünüyorum da çok güzeldi o günlerimiz...Paralarımızın bereketi vardı,evlerimizin huzuru şimdiye nazaren daha çoktu ,teknoloji bu kadar ileri değildi ama mutluyduk bırakın herkesin elinde bir telefon olmasını,evimizde telefonumuz yoktu...Çalı süpürgesi ile de evlerimiz temiz oluyordu belki tüm günümüzü alıyordu ama çamaşır yıkama günümüz bile özeldi...Köyümüzden yaz tatili gezmesinden dönüşümüzü hiç unutmam....Eski garajdan at arabası ile evimizin önüne kadar gelmiştik ama çok güzeldi..Boşanmalar yoktu denecek kadar azdı çünkü benlik yoktu, benim demek yoktu o zamanlar ..Bayramlarda yeni ayakkabı alınırdı kıyafetimiz eksiklerimiz alınırdı,yatağımızın başında uyurduk ayakkabılarımızla....Şimdi o kadar çok ayakkabısı varki kıyafeti özel eşyası çocuklarımızın ,yaptığımız yada aldığımız hiç bişi onları mutlu etmiyor..Aslında birazda suçlu bizler değilmiyiz, biz görmedik yaşamadık onlar görsün rahat etsin düşüncesi maalesef böyle bir topluma sahip etti bizleri..Yeni evlenen kardeşlerimiz hiç eksiği olmadan evleniyorlar,sanırım bir müddet sonra deyimlerine dayanaraktan yazıyorum "monatonlaştık" son yıların modası bir söz ,geçimsizlik ,huzursuzluk baş gösteriyor vs........Oysa ki eskiler bir tabak bir bardak, bir yastık bir yorgan misali yuva kurarak eksik tamamlamaktan sanırım ne biribiri ile tartışmaya zamanları olmadı yada evlilik kurumuna ,şimdiki nesile nazaran daha ciddi saygı duydular ve ne için evli olduklarını , ALLAH'IN emri olan bu evlilik gibi kutsal müesseseye saygılarını ,eşlerin karşılıklı anlayış ,hoşgörü ve sevgileini hiç yitirmediklerinden dolayı ,boşanmaların yok denecek kadar az olduğu inancındayım....Saygılarımla merve44