Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Mayıs 2011, 18:40   Mesaj No:7

YASEMİN ATAMAN

Medineweb Sadık Üyesi
YASEMİN ATAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YASEMİN ATAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11916
Üyelik T.: 02 Mart 2010
Arkadaşları:2
Konular: 102
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: tevhid ile ilgili kısa kısa mesajlar

Alıntı:
kamer34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
SAYIN YAZARIMIZ sitetede açtığım konuların nerdeyse tamamı tevhid akidesiyle doğrudan alakalıdır. Yine böyle bir konu açtığınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

Bir yanlış anlaşılma oldu sanırım tevhid yazısı yok demedim ve dememde. Sadece kısa kısa tevhid mesajlarını yolluyalım, güzel notlarla hatırlatma yapalım istedim. Amacım ne siteyi nede sizleri incitmek isteyen katılımda bulunur.
İsterdim ki bu uyarının altına iki satır tevhid mesajı yazsaydınız bende sayenizde okur bilmediğimi öğrenir,
unuttuğumu hatırlardım.

Ey iman edenler, Allah’a, Rasulüne, Rasülüne indirdiği kitaba ve bundan önce indirdiği kitaba iman edin.” (4/Nisa, 136)

Rasul, kendisine Rabbinden indirilene iman etti, mü’minler de. Tümü, Allah’a, meleklerine, kitablarına ve Rasullerine inandı.” (2/Bakara, 285)

Tevhide sığınmanın ve sabit kalmanın şartı, şirksiz ve küfürsüz bir imandır. Bu iman, amellerin en faziletlisidir. Bu saf imana, şirk ve küfür bulaştırılmadığı gibi, bid’at ve hurafede karıştırılmamalıdır. Rabbimiz Allah bunu emretmekte ve bundan razı olmaktadır.