Konu Başlıkları: Aman ipini gevsetme!
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23Haziran 2011, 18:49   Mesaj No:1

YaŞuHa

Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Aman ipini gevsetme!

Aman ipini gevsetme!

Aman ipini gevsetme!
şeytan ile insanın imtihanı

Birgün şeytan büyük bahçeli, koskoca malikâneye girmiş. Merdivenleri çıkmış. Bir kuzu görmüş. Kuzunun boynunda bir ip varmış. Şeytan ipi çıkarmadan yalnızca biraz gevşetmiş. Kuzu ipin gevşemesiyle hareket etmeye başlamış ve malikânenin önündeki aynayı görmüş. Şaşırınca bir hamle yapıp aynayı kırmış. Çıkan gürültüye evin hizmetçisi gelmiş. "Sen ne yaptın? Ben şimdi burayı nasıl temizleyeceğim? Evin beyi bunu duyunca kesin beni kovar!" deyip kuzuya bir tekme atmış. Kuzu merdivenlerden düşünce ip yetmemiş, kuzunun boynunu kesip onu öldürmüş. Bu sırada evin uşağı gelmiş, neler olduğunu sormuş. Kadın anlatınca "Bunu nasıl yaparsın? Bey şimdi ikimizi de kovacak. 0 kuzu onun için çok değerliydi!" demiş ve hafifçe kadını itmiş. Kadın dengesini kaybedip merdivenlerden düşerek boynunu kırmış. Sesi duyan evin hanımı gelmiş. Olanları öğrenip sinirlenmiş. Tam dövmek için yaklaşırken uşak "Lütfen beni bağışlayın, kovmayın!" diye diz çökmüş. Uşağın üstüne hızla gelen kadın ona çarpıp merdivenlerden yuvarlanmış ve ölmüş. Evin beyi gelip de olanları dinleyince belinden silahı çekip uşağı vurmuş. Sonra kendi kendine "Eyvah! Ben ne yaptım? Bir kuzu, aynanın kırılması ve sevmediğim karım için elimi kana bulamaya; katil olmaya değer miydi?" demiş ve silahı çekip bir kurşun da kendine sıkmış? Bütün bu olanları kenardan izleyen şeytansa sırıtarak "Ben hiçbirşey yapmadım ki!” demiş, "Sadece kuzunun boynundaki ipi gevşettim, o kadar…"
alıntı

Konu Sahibi YaŞuHa 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Aile Edep demekti Şiirler ve Şairler YaŞuHa 2 2147 04 Mayıs 2014 20:47
Kardeşimize dua lütfen Dua Bölümü MusabBinumeyr 4 2399 04 Aralık 2013 18:38
Kilonuz mu var? sorun degil artık/Medineweb Diyet/Spor gün ışığı 4 2706 27 Kasım 2013 20:45
Üzüm çekirdeği mucizesi Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp YaŞuHa 2 2344 27 Kasım 2013 20:34
Peki Anne senin yüregini kim sogutacak? Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 7 3147 26 Kasım 2013 19:23