Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Temmuz 2011, 19:45   Mesaj No:10

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Müslümanlarda Kuran Paradoksu

Sayın bilinmez abim

Söylediğiniz çok doğru

Bazı kişiler islamda halifenin seçili çoğullar meclisi tarafından seçilişini demokrasiye benzetirler bu durum kısmen benzemiş olsada aslında yukarıdada açıkladığım gibi islam dini ile hiçbir alakası yoktur.

Biri Allah'ın vahyine dayanır biri henüz tuvalete gitmesini bilmeyen beşer aklına dayanır.

Batının demokrasi anlayışının en güzel örneklerinden biride insanların yabani merkepler gibi plajalarda bikini ile içiiçe denize girebilecekleri anlayışıdır.

Mesela diyorlarki allah gelip insanları yönetmeyeceğine göre insanlar kendi içlerinde seçtikleri kişiler tarafından bu yönetim gerçekleşecektir.

Bu durum monarşide babadan oğula geçen bir miras olduğu için tıpkı osmanlıdaki gibi bu durum islama aykırıdır islama en yakın olan yönetim biçimi demokrasidir diyorlar.

Şehit seyyid KUTUB'un bu mantıklara verdiği çok güzel cevaplar mevcuttur.

Ben şunun için bir müslüman buna anlam yüklerse islama uygun anlam yükler. mesela Muhsin hoca tasuvvufu tarif ederken islamın ta kendisini tarif eder her zaman fakat tasauvvufu icat edenler hiçte muhsin hocanın yüklediği anlamı yüklemezler olaybu

Eğer Muhsin hoca gibi düşünür onun gibi o kavramlara anlam yüklersek bir sıkıntı yok.