Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Ağustos 2011, 13:23   Mesaj No:34

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Namazların cem i konusu ve teravih namazı

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hanefi Ulemasının Hacc zamanı dışında Cem'e ruhsat vermemesi Peygamber ve sahabenin uygulamalarını dışlamak amacıyla değildir. Kimi zaman kullanılabilen bir ruhsatın istismar edilmemesi veya alışkanlık haline getirilmemesi içindir. Bazen insanlar bir kolaylığı alışkanlık haline getire getire, bir de bakmışsınız ki hayatının bir parçasına geliyor. Zor zamanlarda kullanılması gereken ruhsatlar bir de bakıyorsunuz ki olağanlaşmış oluyor. Bunu insanlar kendi hayatlarında rahatlıkla görebilirler. İnsanlar artık tembelleşiyor, nasıl olsa bu konuda ruhsat var diyor, yapılması gereken işleri erteliyebiliyor. Ebu Hanife ve Hanefi Ulemasının bu yüzden Cem olayını pek tasvip etmediklerini sanıyorum. Yoksa Cem olayını Allah Rasulunun bazen uyguladığı güçlü rivayetler ile sabittir.
Hanefi Uleması ukalalık etmeyecek kadar haddini bilecek kimselerdir. İlmin en önemli etkenlerin birisi de haddini bilmektir.

Bencede kişi Allaha,kurana ve peygambere karşı haddini bilecek ki ilim ehli olsun,yukarda yazan bütün arkadaşlar,YOLCULUK ESNASINDA CEM EDİLEBİLİNİR DERKEN kuranın vahiysende olan yolculuk esnasında namazda kısaltmanızda bi sakınca yoktur,BEYANINA,hem Allaha,hem,kurana hemde peygambere İFTİRA ATARAK NASILDA HADDİNİ BİLMEK OLUR,,

Fecr hoca KURANIN VAHİYSİNDEN DAHADA MI SAĞLAM Bİ BİLGİ VAR Kİ HARARETLE BU İŞİ SAVUNUYORSUNUZ,,

Ne güzel din Allah kuranda yolculukta kısaltmaya ruhsat verecek SADECE,Siz ve bu cem olayını savunan arkadaşlar ALLAHTAN DAHADA KOLAYLIK GETİRME YOLUNA BAŞ VURUP BUNUDA PEYGAMBERE MAL EDMİŞ OLMAZ MISINIZ...Bu şekilde davrananlar sizce Allahın belirlediği ÖLÇÜYÜ BEYENMEYİP DİNDE YENİ ÖLÇÜ KOYMUŞ,Olmaz mı...

son olarakta niye kızıyorsunuz,hem sitede ATAİST OLArak yazanlar var bunlara kızmayıp allahı inkar edenlere yer var,ama ALLAHIN BEYANI,VE SADECE ALLAHIN BEYANINI ÖLÇÜ ALAN PEYGAMBER MUHAMMED SAV,kendisine örnek almış ve bu yöndede hakikatı bulmaya çalışan BİRİNE YER YOK[Bu sözüm sadece f h] nikli kişiyedir....ve sayın fh Allahı inkar ederek bu sitede yazanlara dair bitane kızdığınız yazınız yoksa ,mahşerde ne yapacan BUĞZUN OLMADI diye...

ve benim yukarda ve daha öncede yayınladığım HADİSE BAKIŞ AÇIM DETAYLI OLARAK PAYLAŞMIŞIM VE HADDİMİDE ÇOK İYİ BİLENLERDENİM...VE FECR HOCA HANEFİ ULAMASI,bu kolaylığı adet haline getirilmesinden korkmuşlarya sizin fikrinize göre bu ulema ozaman PEYGAMBERDEN DAHA TEMKİNLİ DAVRAN MIŞ ÖYLE Mİ ANLAMAK LAZIM...yukarda peygamberle,ALLAHIN KOYDUĞU ÖLÇÜYÜ KALDIRDINIZ BURDAKİ AÇIKLAMANIZLADA HANEFİ ULEMASIYLADA PEYGAMBERİN ÖLÇÜSÜNÜ KALDIRDINIZ NE GÜZEL DİN DEĞİL Mİ NASIL OLSA GEÇMİŞTE BAZI ALİMLER VAR PEYGAMBERLER VAR ONLARA MAL EDELİM GİTSİN ....[EBU HANİFENİN BÖYLE Bİ UYGULAMASI OLDUĞUNA İNANMIYORUM BÖYLE Bİ AÇIKLAMASIDA OLDUĞUNA BENİM EBU HANİFE TASAVVURUM HİÇTE ÖYLE DEĞİL ebu hanife Allah ondan razı olsun başımın tacı müçtehid bi alimimdir devamlıda izinden gitmeye şeref duymuşum ve duyuyorumda ]

not..her münazara edilen konuya müdahil olup hakaretlerle ,doğruya ulaşmaya çalışan zavallılıktan öteyede gidemez ve bide peygamberi örnek almışım deyip ha bire idda edenler[BU AÇIKLAMAMDA SADECE HAKARET EDENLER İÇİNDİR ALLAHA HAVALE EDİYORUM,]Bide kafası karışanlar oluyormuş diyenler için KAFAN KARIŞACAK Kİ ARAŞTIRACAN KABUL ETTİĞİN DİNİNİ ,YOKSA MONOTON Bİ HALDE DİN YAŞANMAZ İSLAM DİNİ CANLILIK İSTEYEN Bİ DİNDİR...HEMDE HER DAİM GÜNDEMİNDE OLARAK YOKSA BAŞKA ŞEYTANİ GÜNDEMLERLE MEŞGULİYETE DÜŞER İNSAN...Araştırmak içinde kafan karışık olmalı ve müslüman doğruyu araştırıp bulandır...cin 14...