Konu Başlıkları: Kur'an 'a Göre Kimler Aldandı?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Şubat 2008, 10:04   Mesaj No:2

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Kur'an 'a Göre Kimler Aldandı?

- Rahmete güvenip kendini emniyete salan fasik aldandi!
'Allah'in kendilerine kuracagi plandan emin mi oldular? Kendilerine yazik eden kavimlerden başkasi Allah'in mekrinden emin olmaz!' (A'raf 98)

-- Yolunun eğriliğinden şüphe etmeyen kendini bilmez aldandi!
'Tuttuklari yol sebebiyle dünya hayatindaki bütün çabalari boşa gitmiştir de zannederler ki cidden iyi bir iş yapıyorlar.' (Kehf 104)

-- Kendini hizmette bilip, kılını dahi kıpırdatmayanlar aldandı!
'Allah gayret gösterip cihat edenlere, olduğu yere mıhlanıp kalanların çok uzerinde bir ecr-i azim ihsan etmiştir.' (Nisa 95)

-- Nasıl desem bilmem ki Namazsız aldandı!
Hele bir baksan ya Kur'an nasil anlattı: 'Ashabi yemin Cennetten seslenip mucrimlere soruyorlar, sizin bu sekar cehennemine girmenize ne sebep oldu? Diye.
Onlar da diyorlar: 'Biz namaz kılanlardan degildik...' (Muddessir 39-43)

- 'Ben bundan sonra kurtulmam.' diyen me'yus aldandı!
'De ki: Gunah islemek suretiyle öz-nefisleri aleyhine israf etmiş kullarım! Allah'in rahmetinden umidi kesmeyin, çünku Allah butun günahlari magfiret buyurur. Şüphesiz o öyle gafur, öyle rahim. Onun icin umidi kesmeyin de başiniza azap gelmeden evvel tevbe ile Rabbinize dehalet edin ve ona halis müslümanlik yapın, sonra kurtulamazsiniz!' (Zumer 53-54)

- 'Allah dilemeseydi gunahkar mi olurdum!' diyen kaderci aldandi!
'Diyecegi gün bir nefis: Eyvah! Allah yaninda yaptigim eksikliklerden dolayi hasretime bak, doğrusu ben eğlenenlerden idim. Yahut diyecegi: Allah bana yolunu gösterse idi ben de muttakilerden, Allah'tan korkan dindarlardan olurdum.' (Zumer 56-57)

- 'Keşke her günahim bunun gibi olsa.' diyen muznib aldandi!
Zira Sahabe Hazreti Enes şöyle anlattı: "Sizler, size göre sac kilindan ince, kiymeti olmayan işler yapiyor, günahlar işliyorsunuz. Lakin biz onlari Rasulullah zamaninda helak sebebi sayiyorduk."