Konu Başlıkları: Kur'an 'a Göre Kimler Aldandı?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Şubat 2008, 10:05   Mesaj No:3

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Kur'an 'a Göre Kimler Aldandı?

'Bakma! Benim kalbim temiz.' diyen amelsiz aldandi
'Yemin olsun ki zamana! Insan mutlak husranda. Ancak şunlar mustesna: Onlar iman edip salih salih amel işlediler!..' (Asr 1-3)

- 'Bir lokma bir hirka devirleri geçti artik; bu zamanda her sey para!' diyen zengin aldandi!
'Oyaladi o malda çokluk kuruntusu sizleri. Ta.. ziyaret edisinize kadar kabirleri. Oyle degil, ileride bileceksiniz. Sonra öyle degil ileride bileceksiniz. Oyle degil ilmel-yakin bileceksiniz. Kasem olsun o cehennem ateşini çaresiz, goreceksiniz. Sonra kasem olsun onu çaresiz, aynel- yakin göreceksiniz. Sonra kasem olsun o gun mallarinizdan hesaba çekileceksiniz!' (Tekasur Suresi)

- 'Bu zamanda da bu olur mu canım!' diyen cahil aldandi!
'Rabbinin kelimesi doğrulukca da adaletce de tam kemalindedir, onun kelimelerini degistirebilecek yok, isiten de O, bilen de O. Yerdekilerin coguna uyarsan seni Allah yolundan saptirirlar, onlar sirf zan ardina gider ve sade atarlar.' (A'raf 115-116)

- 'Göreceksin biz nice haci-hocadan önce girecegiz cennete!' diyen nadan aldandi!
'Şüphesiz korunan muttakiler içindir Rablerinin katinda na'im Cennetleri. Artik muslimleri mucrimler gibi kilar miyiz? Neniz var? Nasil hukmediyorsunuz? Yoksa size mahsus bir kitap var da onda şu dersi mi okuyorsunuz?' (Kalem 34-37)

--'Hem ondan hem bundan lazim; öyle tek tarafli, a-sosyal olmaz.' diyen bihaber aldandı!
Zira '..Iyi bir amel ile diger bir kötuyu kariştirdilar...' (Tevbe 102)

- 'O kadar incesine aklim ermez.' diyen akıllı aldandi!
'Onlar dunya hayatini zahiren biliyorlar. Ahiret hakkinda ise hepten gafiller!' (Rum 7)

- 'Bu da bir şey mi canim, millet neler işliyor.' diyen günahkar aldandı!
'Ona kendi kazandigi,size de kendi kazandiginiz.Siz onlarin amellerinden sorulacak degilsiniz.' (Bakara 134)
Lakin 'şuphe yok butun yaptiklarinizdan mesul tutulacaksiniz!' (Nahl 93)

- 'Benim babam da haci.' diyen evlat aldandi!
çünkü baksana dalgalar arasindaki inkarci oğlu icin yalvaran Nuh peygambere ne denildi: 'Ey Nuh!.. O senin ailenden değil, cunku o, dürüst iş yapan temiz bir insan değildi. O halde hakkinda kesin bilgin olmayan bir şeyi Benden isteme. Onun kurtulmasi için dua ederek cahil bir iş yapmandan seni sakindiririm.' (Hud 46)

- 'Ben giybet etmiyorum ki, olani söyluyorum.' diyen aldandi!
Zira Efendimiz bir gün soruverdi: "Bilir misiniz giybet nedir?" diye.
Ashab, "Allah ve Rasulu daha iyi bilir" dediler.
Efendimiz, "kardesini beğenmeyecegi şekilde anmandir" buyurdular.
Soruldu: "Ya söyledigimiz şey onda varsa?"
Cevap verdi Efendimiz: "Eger varsa onu giybet ettin demektir. Sayet soyledigin onda yoksa, bu zaman da ona iftira ettin demektir."

- 'Işlediysek biz işledik; azabini çeker diyetini öderiz.' diyen bedbaht aldandi!
'Yemin olsun! Rabbinizin azabindan onlara velev bir nefha, bir kıvılcım dokunuverse VAY BIZLERE derler!'(Isra 21)

Allah bizi aldananlardan eylemesin...

Amin...