Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Ekim 2011, 04:51   Mesaj No:1

@RASİHA@

Medineweb Acemi Üyesi
@RASİHA@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:@RASİHA@ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13108
Üyelik T.: 29 Aralık 2010
Arkadaşları:0
Konular: 5
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Tüm Medineweb Ailesine Selam Olsun

Tüm Medineweb Ailesine Selam Olsun

"Rahman ve rahim olan Allah'ın adı ile"

Ben kamer34 ün eşiyim

Ailemle birlikte yaşamış olduğumuz ağır imtihanı öncelikle Rabbimin yardımı ile sonrada sizlerin maddi manevi desteği ve dualarınızla imtihanımızı atlattık. Şimdi sağlık durumum gayet iyi fakat hem pisikolojik hem de başka tedavilerim devam etmektedir.

Aldığım ilaçların etkisiyle genelde uyuyorum uyandığımda eşimi hep yanımda görüyorum. Beni çok özlemiş olacakki hep konuşuyor niye yalan söyleyeyimki bazen başımı şişiriyor

Siz Medineweb ailemi çok özlemişim ama niye yalan söyleyeyimki en çokta eşimi ve çocuklarımı özledim Rabbime ne kadar şükür etsem azdır.

Muhsin hocam sizin değiniz gibi eşim evin tüm işlerini maşallah gayet güzel yapıyor en iyisi ben biraz daha istirahat edeyim

İşin şakası bir yana ben ve eşim çok zor bir imtihan geçirdik halen dualarınıza ihtiyacımız vardır dualarınızı bizden eksik etmeyin. Yaşadığımız tranvayı yavaş yavaş atlatmaya çalışıyoruz Rabbimizin yardımıyla tabiki.

Cenabbi Allah hiç kimseyi böyle bir imtihana tabi tutmasın.

"E hasiben nâsu en yutrekû en yekûlû âmennâ ve hum lâ yuftenûn(yuftenûne).

İnsanlar, "amenna (îmân ettik)" demekle imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı sandılar?
Ankebut/ suresi/2. ayet

Cenabı Allah insanlara kaldıramayacak yükleri yüklemeyeceğini vaad etmiştir. Bazen insan öylesi imtihanlara tabi kalırki dünya tüm genişliğine rağmen kendisine dar gelir.

Biz insanlar istiyoruzki hem bu dünyada hem ahirette saadet ve mutluluk içerisinde mürefeh bir hayat yaşayalım. Fakak imtihan dünyasında maalesef bu böyle olmuyor.

Bizler "amenna" demekle hemen cenneti garantilediğimizi düşünürüz oysaki gerek yaşadıklarımızın gereksede yaşayacaklarımızın sonucundaki sergileyeceğimiz yaşam felsefemiz bizim ahiretteki durumumuzu doğrudan ilgilendirmektedir.

Bizden öncekilerin başına gelen çok ağır imtihanlar başımıza gelmeden cennet hesapları yapabilmekteyiz. Şunu unutmamak lazımki biz iman ettik demekle kurtuluşa ermiş olmuyoruz. Asıl imtihan o zaman başlıyor asıl ilim o zaman başlıyor asıl zorluklar o zaman başlıyor.

Allahın selamı tüm miminlerin üzerine olsun

Konu Sahibi @RASİHA@ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Tekfir kaideleri Tevhid Ve Şirk Konuları hiranur86 5 2072 08 Aralık 2011 10:20
'Kulum' de kâfi bana.. Şiirler ve Şairler @RASİHA@ 0 1819 28 Ekim 2011 11:04
...Yine Yollara Düşme Vakti Yüreğim... Şiirler ve Şairler su damlası 1 1556 28 Ekim 2011 10:56
En büyük sorumluluk aklı korumaktır Muhtelif Konular @RASİHA@ 0 1518 27 Ekim 2011 15:16
Tüm Medineweb Ailesine Selam Olsun Taziye-İlan-Selamlaşma Allahın kulu_ 14 6265 12 Ekim 2011 04:51