Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Kasım 2011, 18:28   Mesaj No:19

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Devlet 4 evliliğe izin vermelimi ?

muhterem hanımlar,
beni öyle bir konuma sokmuşsunuz ki,sanki taadüdü zevcadı savunuyorum gibi lanse edilmiş.sorduğum soruların hiç birisine adam akıllı cevap vermeyıpde,kadın iç güdüsüyel savunmaya geçmişsiniz.yok yetim yok koruma yok bilmem ne...dedikleriniz tabii doğrudur.koruma evleri var,yetimhaneler var mağdur olanlar oraya gidebilir,barınabilir...yaw evlilik farklı bir olgu.evrensel olan evliliğin gerektirdikleridir...evliliğin asıl amacı fıtratta var olan cinsel,ruhsal huzuru helal dairesine çekmektir.inançlarına göre yaşayanlar bunu helal dairesinde,yaşamayanlar ise harama girerek...hukuki ahlaki anlamında evlilik gereklidir.yoksa helalde olsa haramda olsa insanlar bi şekilde çözüm bulmuşlardır.müslüman buna taadüdü zevcad,islamla sorunlu olanlar metres demişlerdir.sonuç itibarıyla aynı mesele yani amaç ve konu aynı.tek fark helal haram dairesini belirlemek.
bakın,
sadece erkeği savunan islam gibi algılamayın.aynı islam kadının hak ve hukukunuda korumaktadır.kadının fıtratına ihtiaçlarına bakımlarına cevap veremeyen erkeklerden boşanma hakkına sahiptir.aynı anda iki erkekle evlilik mantıksız tabii ki...ama kadın islama göre haklı olduğu sürece,iddetlerini beklemek kaydıyla sınırsız erkekle evlenebilir....
tekrar söylüyorum,taadüdü zevcadı islama göre yorumlayın.sokaktaki hacı böyle yaptı falankes şunu yaptı yok niyeti buydu yok amacı buydu...geçiniz bunları.islam geçerli akılcıl ve haklı zaruretin varsa 4 e kadar yolun var der.evlendiğinde mevlananamı,belanamı kavuşursun orası senin bileceğin...ama illaki ikinci kadına ihtiyacın varsa hayvanlaşarak(metres,çıkma,sevgili) değil nikah kıyarak adam gibi evlen ne halt edeceksen et der...
merve cadısı akıllı ol..
neyse...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.