Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01 Aralık 2011, 17:19   Mesaj No:21

mdm1

Durumu:mdm1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14647
Üyelik T.: 19 Kasım 2011
Arkadaşları:0
Konular: 4
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: İslam mı, tasavvuf mu; Tevhid mi, şirk mi_?

Kıymetli kardeşim;

Öncelikle KİN KUSMA tabiri gerçekten ajite edici ve tartışmayı bir sekme kısır polemiğe taşıyacak cinsten olmuş.

Kıymetli kardeşim ben vermiş olduğum linkte ve daha verebileceğim bir çok linkte, adını zikrettiğin grupların;

1- Kendilerini asla müslüman olarak tanımlamadıklarını,

2- Adı herne ve kim olursa olsun, bir beşeri açıkça hem sözleriyle, hem sitelerinde tanıtım kapakların da; düpedüz ALLAH olarak ilan ettiklerini, !!!!!!!!!

3- Bünyelerindeki değişik fraksiyonlarca sürekli kendi aralarında forumlarda, adı geçen düşüncenin İslam olmadığı yönünde, Luvilerce, gnostiklerce, ateistlerce, sosyalistlerce, maksistlerce, satanistlerce mükerreren tartışmalarda tekrar ettiklerini,

4- Kur"ana inamadıkları gibi, sazlarına telli Kur"an adı taktıklarını,

5- İslamda çok eşliliğin ruhsat olmasına karşılık, adı geçen düşüncede çok eşliliğin düşkünlük, yani bu düşünce cematinden aforoz edilme sebebi olduğu;
kendileri açıkça sitelerinde deklare etmekteler.

Şimdiii, sözde ehlibeyti savunanlar kime karşı savunuyorlar, İslama karşı !!! Kendilerini müslüman görmüyorlar, üstelik yazılarında İslamı sürekli gericilik yobazlık olarak yaftalıyorlar, biz müslüman değiliz diyorlar, soruyorum size bunları diyenleri nasıl müslüman addedebiliyoruz, ZORLA müslüman mı yapmak gayemiz. Anlamadım ben...

Demişsiniz ki;
__________________________________________________ ______________________
düne kadar 33 alevi insanını diri diri Allah-ü Ekber naraları atarak yakan insanlar ne yazık ki sünni insanlarıydı. İşte bu yüzden birazda kendimizde bazı şeyleri arayalım diyorum...

Birincisi suçlar kişiseldir, ortada ispatı vucut bulmuş şuç varsa, bu sucun cezası aidiyet hissettiği topluma maledilemez. Maledilirse karşımıza BAŞBAĞLAR da bebek katliamına kadar kendinde hak aracacak, insanlığını yitirmiş yaratıklar çıkar demektir.......

İkincisi kontur harp oparasyonu olduğu her haliyle aşikar bir eylemi,

öncelikle farklı inançtaki insanların değerlerini aşağılayıp o toplumu ajite edecek kışkırtıcılığa müsade ediliyorsa,

bunu yapan figürlerden bazıları hemde kendini ateist olarak niteliyorsa,

galeyana gelmiş kışkırtılmış bir toplum her türlü manipülasyona açık olacağına göre, bunun için hiçbir güvenlik tedbiri alınmıyor veya alındırılmıyorsa,

yıllar sonra bu sözde tekbir getiren grubun içinde PKK lı militanların varlığı fotoğrafları ve video kayıtlarıyla ortaya çıkıyorsa,

burada planlı bir kaos ve çatışmanın körüklendirildiği ortaya çıkmaktadır.

Öte yandan, söylentilerle galeyana gelmiş her topluluk, ister bir takım taraftarı grubu olsun ister bir düşünce cemaati olsun, tahriğe, manipülasyona, çılgınca eylemler yapmaya meyyaldir. Birileri bir gruba veya bir düşünceye meydan okuyarak, o grubu kışkırtıyor ajite ediyorsa, buradan da; YANAN ALEVİN ve yakılmaya sebebin ilk suçlusuna ,ilk kıvılcımına ulaşmış oluruz.

Yine ajite edilmiş kışkırtılmış, oto kontrolü yitirilmiş bir grubun yapacağı her eylemi o an için inancına dayandırmadığını, bu sürecin spontan geliştiği unutulmamalıdır. Ayrıca HER SLOGAN atan kitlede o sloganın temel anlam yaşayışını tam yaşıyor diyemeyiz, ve tekrar diyorum, SUÇ kişiyi bağlar, bu asla o kişinin sözde veya özde savunduğu inanca bağlanamaz...

.....

Tarihi bilgiler yazılı kaynaklardan oluşur, oysa adını zikrettiğiniz grup sözsel inançlı bir topluluktur, yazılı tarihi bile yoktur, ayrıca 2 yüzyıllık sözsel temelli bir inancın 14 asır önceki tarihe, inanmaması ve reddetmesi kendi doğalarının gereğidir.

Hümanist söylevler sadece bir gruba maledilemez, ayrıca insanlar karşı fikirde olduklarına her zaman hümanistçe ve dostça davranamaz da, oysa İslam dini herşeye rağmen adaleti ve iyilik yapmayı men etmez.

Demişsiniz ki;
Ayrıca Hz. Ali ile muaviye akrabadırlar demişsin. Kesinlikle buna katılmıyorum.

Ali r.a ile Muaviye r.a amcazadelik yönünden akrabadırlar. Ayrıca Muaviye r.a zamanında alevilik diye bir oluşum yoktu ve Ali r.a kendisini ilah edinecek kadar ilahlaştıran Gulatları öldürüyordu. Her toplum içerisinde ayrılık olabilir , ama bence esas ayrılık sözde ehli beyt savunuculuğu altında, ehli beyti hem İslamdan çıkarabilmek , hemde İslam karşıtlığını oynayabilmektir, gizli niyet budur bence.

Demişsiniz ki;
__________________________________________________ _______________________
Sürekli islam gericidir, yobazdır, katıdır diye yakıştırmalar yapanlara karşı önce kendimizde bazı şeyleri görmemiz lazım.
__________________________________________________ _______________________

İyide kardeşim benim aşağılık kompleksim yok ki hele inancımın asla, bu yaftalar İslama olan kinlerinden kaynaklanıyor.
Ayrıca bilimle iman arasında ne gibi somut norm ortaya koyabilirsiniz ki, sonra bu kalıba göre şu bilimsel önermeye inanan daha bilimsel imanlı tespitini yapabilesiniz.?
Eğitim, öğretim, çalışmak başka şey, inanç başka şey. Ayrıca bilime katkıda bulunan her görüşten insanada raslanabilir, Japonlar teknolojide iyiler diye şinto inancının daha mükemmel veya kusursuz olduğuna mı inanacağız.?!!!

ALLAH aşkına madem saz çalmanın, kafiye taksimi olsun diye deyiş atmanın, sema diyerek tur atmanın neresi bilimsel modülasyon gelişimi açıklar mısınız. Bunlarda birer hurafe değil mi, yani bunları yapmanın kutsal addedilmesi hurafe değilde nedir.

Kardeşim yobazlık ve gericilikten maksat , İslam inancına , onlara göre 1400 yıl önceki ye geriye dönüşe hakaret var. Kusura bakma ama bu sitede 10 kişiye gericilik ve yobaz demenin İslama dönüş için hakaret olarak kullanıldığını kabul ediyor musunuz deseniz, herkeste bu hakretlerin bu maksatla söylendiğini kabul edecektir. Bunun aşağılık kompleksiyle hiç alakası yok, tamamen bunu dillendirenlerin İslamı değerleri geri, eski olarak aşağılama niyetidir. Hatta hatta orta çağ karanlığı diye söverlerde, orta çağda karanlıkta olanın afarozla kadın ve at yakmakla meşgul olan avrupanın olduğunu bilmeyecek kadarda cahildirler...

Kardeşim adını verdiğin gruba ön yargım filan yok, bunu nerden çıkarıyorsun hala anlayamadım. Ben kendi sitelerinden kendi linklerinden örnekler deliller verdim, kendi sözlerinden notlar düştüm. Ayrıca başka forumlarda da bunlar hakkında uzun soluklu tartışmalarda var onlardan da haberim var. Orda da şüpheyle bahsedildiği gibi bu işin reklamı yaptırılıyor ve yapılıyor adeta. Bu konular birilerince tartıştırılıyor bir şeylerin pişmesi isteniyor, kusura bakmayın ama , din sosyolojisi, din psikolojisi, dinler tarihini az bilen biri olarak, bunları ben yutmuyorum. Ayrıca Luvilerin din eğitimli elemanları da(!) oralarda fink atıyorlar ki, bunların içinde sosyalist olanlarda kesinlikle var, herbirinin profil kırımını yazılarından çözebilmekteyim.

Son söz olarak Rumi nin her zamanki gibi muhtemelen bir yerlerden aşırmış olduğu bir söz yazmışsınız. Ahh Ruminin fikri, fıtri, akaidi saçmalıklarına ve sapıklıklarına dair sözlerini bilmiş olsaydınız, eminim bir daha dilinize bile almazdınız. Unutmadan İslam tarihi ve Ali r.a ve Muaviye r.a arasındaki akrabalığa inanmamadaki gibi, bunada inanmayacaksanız, sizi yüzbinkere temin ederim 6 ciltlik eseri üzerinde titiz bir çalışmam olmuştur. Örnekler arzu edilirse sunulur memnuniyetle...

Selam ve dualarla...