Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Aralık 2011, 23:47   Mesaj No:37

Sıleyman.

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Sıleyman. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14361
Üyelik T.: 16 Ekim 2011
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: İslam mı, tasavvuf mu; Tevhid mi, şirk mi_?

Değerli mdm1 Kardeşim ekoller hususunda asla holiganlığım/taassubum yoktur bazen şia bazen vehhabi bazen Mutezile ama çok az Sünni olabiliyom amma hiçbiri benim putum değildir hepsinin Kuran ve Canlı örneği Allah resulünün yaşamına uygun olanlarını alırım Temel Kaynağım Kurandır Allah Bizlere en güzel ismi Müslüman/Teslim olan anlamında vermiş iken bunun üstüne a veya b ismi kullanmam hiçbir değeride bende yoktur Allah'ın verdiği isim üzere...

Kaynaklarım Genellikle Mutezile Şia Sünni size istediğiniz hususta istediğiniz delili getirebilirim 12 İmam inancım yoktur Mehdiyet uydurmasına inanmam Mezhep(Çİ) değilimdir sadece Mezhepli olunabilir diyorum Kuran ve sünneti tahkiki bir iman ile yaşamak için temel kaynak bilirim ...

Sünni veya Şia'nın birbirlerini alt etme anlayışlarına hurafe ve bidatlerine savaş açmışımdır Hadis hususunda Allah resulüne kesin aitttir demem çok sağlam kaynaklara dayansa dahi Allah resulü demiş olabilir der tarihi malumat olarak alırım ...

Bu Konu üzerinde sizinle ayrı bir başlık altında Alevilik Şia Sünni Mutezile Vehhabi vb hususunda Allah Resulünün Nübüvveti ile başlayan süreçten başlayarak Kuranı hakem kılarak istediğiniz hususta görüşlerimizi beyan edelim Hakkı ve Batılı birbirinden ayıran Allah'ın kelamıdır...

Tarikat ve Şebeke başkanları hakkında görüşlerimi burda yayınlayacam diğer mevzulara daha sonra ayrı başlıkta bakalım Kardeşim...