Konu Başlıkları: Eyvah Yine Aynı Senaryo
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Aralık 2011, 20:34   Mesaj No:6

H.A.Y.A.T.

Medineweb Üyesi
H.A.Y.A.T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:H.A.Y.A.T. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14300
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Arkadaşları:0
Konular: 6
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Eyvah Yine Aynı Senaryo

kimin doğru kimin yanlış yaptığını ancak Allah bilir. dünya imtihan dünyası, bu kadar medyatik olunca imtihanında büyük oluyor. ama bu durumdan tüm islami kesimin zarar görmesi hakikaten çok acı verici. bende kimseye, hiçbir cemaate tabi değilim. bahsi geçen hocayıda tv den tanıyorum. islamı kötülemek ve karalamakla görevli bazı kişiler, en etkili ve en kolay silah olan medyayı çok iyi kullanıyorlar. bende susulması taraftarıyım . ama, bu şahıslar kendilerini dini lider ilan ettilerse, arkalarına bu kadar cemaat topladılarsa ve medyada konuşabilme imkanları varsa, bunu en iyi ve en doğru şekilde kullanmalılar. üzerlerine böyle bir misyon yüklendilerse, normal hayatlarındada, basın önündede islamı kötü gösterecek, insanlara yanlış tanıtacak hareket ve konuşmalardan kaçınmalılar. benim öfkem buna ..., böyle öne çıkan ve sanki islamın medya temsilcisiymiş gibi olan şahısların bu kadar sivri dilli olmasına öfkem. özel hayatıyla ve yaptıklarıyla bu kadar göz önünde olmasına öfkem. yaptığı açıklamalar ve konuşmalarla birçok insanı kırıp geçirmesine öfkem. böyle davranarak islamiyete ve müslümanlara zarar vereceğini tahmin edememesine öfkem. yaptıkları doğrumudur yanlışmıdır onu ben bilemem, Allah bilir. ama bu son olayın tamamen çirkin bir iftira olduğunu düşünüyorum. haksızlığa uğradıysa, Allah yardımcısı olsun. ben bu kadar kötü işler yaptıklarına kesinlikle inanmıyorum. ama medya önünde böyle lider durumundaki şahısların birbirlerini karalamaya çalışmalarına öfkem. bütün müslümanları, hepimizi , boynumuz bükük, etrafın çirkin sözlerine mağdur bırakmalarına öfkem. islam için ve müslümanlık için mücadele ediliyorsa bu, bu şekilde olmamalı. tabi ki birbirimizi korumak için susmalıyız ve birbirimize sahip çıkmalıyız. ama kendini lider ilan etmiş kişilerde kurnaz ve akıllı olup kimseyi zor durumda bırakmamalı.. kesin olmayan iftiralar hakkında tabi ki susuyorum