Konu Başlıkları: Kuddisu Sırrıhu ne demek.?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Aralık 2011, 12:32   Mesaj No:3

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Kuddisu Sırrıhu ne demek.?

İyi güzelde

Bu zatlarda bilinmeyen sır nasıl bir sırdırki nebiler bundan haber vermemiş ve bizleride haberdar etmemiştir.

Ben şuna iman etmişim in ve cin varlıklar bu dünyada ihtiyaç duydukları tüm bilgiler eksiksiz net ve açık bir şekilde kendilerine bildirilmiştir.

İnsan hayatına dair ve Allah'a kulluğun nasıl olması gerektiği ile ilgili tüm bilgiler in ve cin kullarının anlayabilecekleri seviyeye indirgenerek açıklanmıştır.

Bundan sonra kim,bende sır vardır, keramet vardır, kalp gözü vardır, banada vahiy geliyor, yada ben Allah arafından seçildim mehdiyim gibi safsatalarla oraya çıkıyorsa bu durum ancak sahibini bu dinin dışına iter.. Bizlere düşen bu tarz hurafe şeyleri kökünden red edip halis bir şekilde Allah'a iman etmemizdir...

Bundan yıllar önce şöyle bir yazı okumuştum Mahmut efendi diye bilinen zat (Mahmut usta Osmanoğlu) şunu yazmıştı..

"Ben rüyamda peygamber efendimizi gördüm bana Mahmut oğlum kalk bir tefsir yaz bende kalktım yazdım. Bu yazmış olduğum tefsir tamamıyla hz. Muhammed (sav) kontürülünde yazılmıştır. İşte sır dedikleri zihniyet bu....

Allah'a emanet olunuz