Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Aralık 2011, 22:55   Mesaj No:19

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: İki kelimeden hangisi sizsiniz? Kadın mı, bayan mı?

değerli huzurda olmak,
islam huzurdur,emirleri onurdur,ibadetleri nurdur,yaşantısı berekettir,islama bürünen dünyanın en mutlu insanıdır.
hele ki bir kadın islam atmosferine bürünürse,cenneti olan yuvasını tercih ederse,yuvasında tv dizi vs gibi huzurdan nurdan takvadan eden nesnelere kendini kaptırmayıp,ilimle,kuran sünnet ile her günü dünden daha sağlıklı ilerlerse,öğrendiklerini uygular ibadetlerini muntazaman yaparsa,bunu kararlılık samimiyet ve zevkle yapmaya devam ederse,o kadın islamın iftihar tablosu olacaktır.

ve bir süre sonra yol aldığınca,dışarının şeytani cazibelerinden tiksinmeye,kendisini kaptıranlara üzenmek yerine acımaya başlar.çünkü kuran ile beslenen ile şeytani-nefsani fitlerle beslenen arasındaki fark ile,sağlıklı bir sofradan beslenen ile zehirli bir sofradan beslenen arasındaki fark gibidir.biri besler diğeri öldürür.

yukarıdaki bayanın düşünceleri kendisine ait düşünceler değildir,şeytan nefis heva şehvet dörtlüsünün fitlediği-fısıldadığı zehirli düşüncelerdir.belki sokak,iş,hürriyet,karşı cinsle sohbetler,geziler vs bu tür kadınlara bir süre cazip gelebilir,ama cildi pürsüdüğü,cazibesinin söndüğü 40 lı yaşlara geldiğinde,çöpe atılıyor psikolojisi o tip insanların nedametini figanını galeyana-isyana getirir,bazılarını intihara bile götürür.bu tür zavalıların tek sermayesi güzellikleri çekicilikleridir,pürsüdüğünde muflis tüccara dönüşürler.şuna neden borç verdim,şuna neden inandım,şuna neden kandım,şuna neden güvendim panikleri nedametleri onu kahreder durur amaaa ne yazıkkı artık iflas etmiştir.

bir kadın islam şemsiyesinde kaldığı sürece kadındır.bu şemsiyeyı attığında kendilerine ad isim bulmakta güçlük çekmezler.feminist,hürriyet,bağımsız,çağdaş,özgür bir sürü isim...hepsininde yolun sonu uçurumdur,dünyadaki-ahireteki cehennemdir.islam feryat figan ile bir anne şefkatı gibi kucağını hep açmakta,gel kızım gel yavrum gel gel gel gene affederim gel tevbeye der durur.tevbe edersen anandan doğmuş gibi günahların afedilir der.

biz bu siteyı kurarken şunu demiştim,bu site günde binlerce insanı ağırlıyor,binlerce üyesi vardır.bir tek insan sadece bir tek insan burada bir makaleyı,bir ayeti hadisi,bir nasihatı dinler tevbeye,imana,islama dönerse bu dünyada kazanacağımız hiç bir şey ile ölçülemiyecek kadar değerlidir ve bu nimeti bize nasip eden Allaha binlerce şükür ederiz.

yasemin kardeşimin bu makalesi bu anlamda sevincimizi şükrümüzü tavan yaptı.Allaha şükürler olsun.Allah acısını bize göstermesin inşaallah.

yeni hayatına-huzuruna-rabbine-yuvana hoşgeldiniz,inşaallah aynı hoşgeldiniz cennette de nasip olacaktır.
size tavsiyem aralıksız kararlı ve acil bi şekilde islami ilimlere eğilmeniz ve hayatınıza uygulamanızdır.

saygılar...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.