Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Aralık 2011, 22:08   Mesaj No:6

Yitiksevda

Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart Cevap: Said Nursî’nin kurtarıcı olduğu iddiası

Üstad Saide Kurdi hususunda her zaman şahsından ziyade bugün onu kutsallaştıranlara yönelik eleştirilerim olmuştur eserlerinde elbette birçok hata vardır ama milyonların İmana adım atmasına vesile olan eserleri hatalarından dolayı dışlayamayız toptancılık Müslümanlıkta olmamalı...Karpuzun bir kısmı çürük diye hepsini atmak olmaz çürük kısmı ayrılır temiz kısmından faydalanılır...

Kendi namıma Üstadın Kur'ani kerime ait ayetleri tefsiri hususundan çok yararlanmış ve halende yararlanmakta olan biriyim...Bizlerin en büyük hatası her zaman Zahire takılıp hüküm vermektir ...

Örneğin: Birçok defasında karşımdaki kişilerin inanç sistemini bildiğimden dolayı kendilerine sizin inandığınız İlaha inanmıyorum demekteyim Şimdi zahiren bu sözüme bakanlar bana hemen Küfür isnat edebiliyorlar ama Sözü anlamak isteyenler neden bunu dediğimi sorduklarında sözümün içindeki batıni yönü izah ederek ikna etmekteyim..Çünkü onlara demek istediğim aslında sizin inandığınız İlah eğer para ise mal makam ise şöhret ise riya ise bencillik ise vb bunları kendinize ilah edinmiş iseniz ve benden de aynı İlahlara inanmamı bekliyorsanız ben sizin inandığınız ilaha inanmıyorum diyorum şimdi açıklama yaptıktan sonra Zahir ile batıni yönü arasındaki farkı anlamanızı istiyorum işte bizimde bakmamız gereken söylenen sözün zamanı ortamı vb haller esas alınmalı yoksa bu kafa ile yeryüzünde Müslüman alim kalmaz kalmaz....

-İmam Ali- (a.s)