Konu Başlıkları: Mürşid Mürid Ve Edepler
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Aralık 2011, 03:29   Mesaj No:12

aslıı

Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 13 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Mürşid Mürid Ve Edepler

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sizi anlıyorum a veya b ye değer verme hususunda temelim Kuran'i ölçülerdir eğer Kurani ölçülere uyuyor ise herkes baş tacımdır Akşemseddin kendi asrının saray Mollasıdır vermiş olduğu kararları ekmeğini yediği kuruma göre vermiştir Fatih'in kardeş katline karşı çıkmamış birinin bende değeri yoktur bunu izah ediyim...Allah'ın dostlarına gelince İslamda sınıfsal bir ayrım yoktur kimse kimseden üstün değildir ne soy ile ne kavim ile değildir değer ölçüsü Allah'ın da açıkça belirttiği gibi TAKVA dır Allah resulünün sünnetleri hususunda gelenekçi anlayışı benimsememekteyin onun sünneti Kur'anın hayataı akatarılmış biçimi idi ama bugün bizlere sünnet adı altında anlatılanlar Allah resulünün bir beşer olduğunu unutturmak tarzında neden Allah resulünün toplumsal sünnetleri anlatılmamakta Zalimlere asla taviz vermediği anlatılmamakta anlatılan yok efendim misvak yok takke yok cüppe bunlarmı sünnet yoksa Zalim otoritelere hakkı haykırmakmı?

Alimlere elbette saygı duyuyorum Kimki Allah'ın dininin yeryüzüne yayılması/yaşanması için gayret sarf etmiş ise saygı duyarım ama kimki Allah'ın ap açık dinini kendi heva ve hevesleri uğrunda kendine uydurmaya çalışmış ve milyonların bugün halihazırda var olan Saltanat dinciliğine sessiz kalmasına vesile olmuş ise Allah katında onlardan davacıyım...
çok çok haklısın ama evet misvak sünnet takke sünnet kardeşim bunlar inkar edilemez zalim otoritelere hakkı haykırmaya gelince bunu bi bizim dogru olarak gördügümüz sevdigimiz bi hocamız yaptı görüldügü gibi hapiste. seni tebrik ediyorumevet asıl üstünlük takvada ve ilimde e bizlerde ilim aldıgımız bize hakkı söylüyen ögreten kişilere sevgi besliyo ve hürmet ediyoruz sadece bu kadar ilim hakkı oldugu için üzerimizde seviyo ve sayıyoruzve onda ki takvaya hayran kalıyoruz hani 3 yaşındaki biri hafız olunca maşallah deriz böyle hayran kalırız ya onun gibi bişey ben bana ilim ögreten kapıya allah dostuna yapılan bu suçlamalara kızıyorum çünkü gerçkden o kadar ilim sahibi ki tek derdi allahın rızasını kazanmak olan ve insanlara hakkı ögretme cabası olan bu zatlara böyle maddelerce yanlış suçlamalar yapılması vicdanen beni rahatsız insanların biz ne oldugunu bilemeyiz senin kötü şirk yolu olarak gördügün tarikatta gerçekden allahın sevdigi bi kul olabilir bunu biz bilemeyiz bu yüzden bütün tarikat da ki insanlara ve mürşidlere laf demek bana dogru gelmiyo ha benim rabıtam yok bi baglılıgım yok ama çooookkkkk seviyorum çünkü ordan ilim aldım ve orda tarikatdan olan arkadaşlarım vardı o kadar ilim sahipleri ki yalnızca okuyolar ilim alıyolar 15 gün bi odada nefsini yenip ilim alıyolar hafta sonuda sohbetten sohbete ne bi televizyon nede başka bişey ve orada şeyh konusu işte şeyhe bi sevgi gösterisi olmuyo sadece kuran ve diger ilimler şimdi böyle bi yol sevilmez mi ? ilim veren ilim alan insan sevilmez mi ? bizde buraları allahı sevip nefislerini yenip dünyayı bırakıp ahireti için çabalayan yerleri sevip savunuyoruz bunun ötesi olmadı olamazda...