Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Aralık 2011, 13:49   Mesaj No:9

aslıı

Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 13 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Imam rabbani ve mekrtubat'ta ki şirk sözler..

kamer34 öncelikle imam-ı rabbaniyi sevmeme ragmen o dediginiz kitabını okumadım bu yüzden bilmedigim bi konuda savunma yapamam lakin bediüzzamandan yapmış olugunuz alıntılar kısmında evet bi çok alim yan yana gelmiş ve yanlış hatırlamıyosam 20 tane büyük yanlış bulunmuş fakat bunun sorumlusu olarak bediüzzaman degil onun şuan ki yani risaleyi çok çok okuyan iki cemaat var bilirsin onların hatası oldugunu ve bu yanlışları düzeltmeleri istendi o cemaatten kısacası nur cemaatinden ama onlar yanlışları kabul etmedi demek istedigim risalede ki alimlerin bu konuda derinlemesine araştırma yapıp bu yanlışları ortaya çıkaran hocalarımız bu yanlışlar bediüzzamana asıl risalelerde geçen kısma ait degildir degişmiştir görüşüne vardılar bu yüzden risale yanlışlarını bediüzzamana ait görmemeliyiz çünkü araştırma sonucu ortaya çıkmıştır. bide eger özel olmassa sen ne ile meşgulsün kuran tefsiri mi yapıyosun yada alimler hakkında özel bi araştırman mı var bu konulara yıllarını mı verdin ablacım bu hataları sen mi buluyosun yanlış anlama kötü niyetle sormuyorum merak ediyorum bu savundugun düşünce senin kendi araştırmaların mı yoksa bi alimin bi veli yada hocalarının sözlerimi çünkü hani şöyle demiyosunuz bu kişilerin şu şu yanlışları var şu konuda yanlış denmiyo direk şirke düşüldügünü söylüyosunuz bu agır bi suçlama