Konu Başlıkları: mürşid... mürşidi kamil....
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Aralık 2011, 22:03   Mesaj No:16

Yitiksevda

Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart Cevap: mürşid... mürşidi kamil....

Alıntı:
aslıı Üyemizden Alıntı Mesajı göster
daha öncede söyledim yapılan araştırmaya göre 20 kadar hatası bulunmuş lakin bunun bediüzzamandan kaynaklı hatalar degil vefatında sonra talebelerinin yaptıgı yanlışlar olarak nitelendirilmiştir ve kurandan üstün tutulmasına gelince evet bunu yapan bi çok insan var ama sorumlusu bediüzzaman degildir.yanlışını tasdip etmeyişiniz takdire şayan lakin siz said nursiyi hedef alıyosunuz buhariyi hedef alıyosunuz hz osmanı hedef alıyonuz vs sen küfre rıza göstermeyen fakat risalede yanlışı oldugunu diyosun yanlış kitaba ayittir degiştiren kimse ona aittir o veliye ait degildir biride çıkıyo geliyo bu risaledeki sözler şirktir diyo diyoda diyo işte neyse güzel kardeşim allaha emanet olunuz

Değerli kardeşim hiçbir kimse putum olamaz saygı duyarım ama putlaştırmam... Osman hususunda şahsı ile sorunum yok Emevi zalimlerine sağladığı rant gelir kapısı ve saltanat kapılarını sonuna kadar açması yanlış icraatleri ile işim var hakikatleri söylemekten de asla çekinmem bu sahabe de olsa söylerim kimsenin kudsiyeti dokunulmazlığı yoktur...Şiada var olan 12 imam masumiyeti ne kadar dengesiz bir inanç ise Sünnideki sahabe kudsiyetide aynı şekilde dengesiz bir inançtır ...Değerli kardeşim Allah aşkına ölüden medet uman bir anlayış hangi dinin ürünü bunu bana açıklarmısınız ?

-İmam Ali- (a.s)