Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Ocak 2012, 11:45   Mesaj No:17

KürtOğlu

Medineweb Üyesi
Durumu:KürtOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 813
Üyelik T.: 19 Şubat 2008
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Savaş Uçakları Uludere´de Katliam Yaptı

dilenci ve nur ablalarım
bölgenin en kritik noktasındaki çocuğu olarak şunu belirtmeliyim.kardeşinizin size tavsiyesi,bilmiyorsanız bilene sorunuz,biliyorsanız tarafsız adilce konuşun.bölgede açlıktan ölmemek için sayılı seçeneğiniz vardır;
hayvancılık,(bölgedeki operasyonlar,döşenen mayınlar öldürdü hayvancılığı)
çiftçilik (bölgenin iklimi buna sadece 3 ay musait)
batıda geçici çalışmak için aileden uzak inşaatlarda yaşamak(batıda kıro-zo-lo muamelesi görüyoruz)
mazot sigara benzin kaçakçılığı(bunu eroin kaçakçılığı gibi ayıplamayın,bölgede inkar edilmez bir gelir kaynağıdır ve bunun alasını tsk mensupları yapmakta,ortaklık payını almakta)

kardeşiniz 6 yıl kaçakçılıkla geçindi ve akrabalarım hala yapmakta.sonrası diyanette imam hatip olarak görev aldım 5 yıl.bu 5 yılda asla kaçakçılık yapmadım,çünkü maaşım vardı.hizbuşeytan-pkk-korucu-jitem darunnedvesi görevden atılmamı onayladı ve attılar.bursaya taşındım yıllarca inşaatlerde karın tokluğuna süründüm.Yüce Yezdan bana bir kapı açtı elhamdulillah,şu an almanyada çalışıyorum,vatan özlemi dışında hiç bir sıkıntım da yok.

söylermisiniz ablalarım,bölgede iş aş varsa,eksi 40 derecede,kar kışlarda,ölümü göze alıp,3-5 kuruş kazanmaktan başka amacı olamayan bizlere iş verilse,fabrikalar kurulsa,istihdam sağlansa,Allahtan belamızımı istiyoruz? gelinlerimiz,eşlerimiz yürekleri ağzında korkuyla akşam cenazemiz gelecek beklentisi çokmu cazip?

bana çözülecek,az kaldı demeyın sakın.yaşım 38,BU ŞARTLARDA dedem yaşadı öldü,babam yaşadı öldü sıra bende ve torunlarımda aynı kaderi görecekler.ÇÖZÜM NE ZAMAN ABLALAR!
BU GÜN HEPİMİZ EŞİT VATANDAŞIZ,DİLİNİZ,GELENEĞİNİZ,ÖRFÜNÜZ SERBEST DİYEN İKTİDAR,80 YIL ÖNCE DESEYDİ NE OLURDU SANKİ ? 30 KUSUR İSYAN NEDEN PATLAK VERSİNDİ ? 20 MİLYON KÜRT NEDEN ÖLSÜNDÜ,ÖLDÜRÜLSÜNDÜ,KATLİAM YAPILSINDI?

ablalar siz belkide annesinizdir.anneler vicdanlı şefkatlı olur.dökülen kan hepsi candır.pkk olsun asker olsun.sonuç can değilmi ? bir kardeşim dağda biri askerde çarpışıp ikisinin cenazesi önüme geliyor.söylermisiniz hangisine ağlıyayım? kirli bir savaş uğruna pisi pisine gittiklerinemi yanayım,talihsiz ,mazlum,kandırılmış aldatılmış halkımın kaderine mi yanayım,zalimlerin vicdansızlığına mı yanayım,bölgedeki işbirlikçi(pkk-tc arasında menfaatleri gereği ikili oynuyorlar) pezevenk zengin köy ağalarına mı yanayım? ağaların-aşiretlerin, yontma taş devrinden kalma törelerin altında ezilen garibanlaramı yanayım ? müslüman türk kardeşlerimin merhametsiz-vurdumduymazlıklarına mı yanayım?
neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neye neyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!