Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Ocak 2012, 18:27   Mesaj No:40

Muvahhid25

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Muvahhid25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15625
Üyelik T.: 05 Ocak 2012
Arkadaşları:0
Konular: 3
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: şefaatim ümmetimden büyük günah işleyenleredir

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kuranın şu beyanıyla Allah meyadan okuyor şefaati Allahın dışında isimlendirerek,isim verdiklerinden isteyen ve bu yönde iddada bulunanlara bir nevi haydi getirin o şefaatçi olarak isimlendirdiklerinizi...

KİM Kİ ALLAHIN DIŞINDA ŞEFAAT EDECEKLER..[Hayde çıkartın veya hayde çıksınlar manasındadır bu]

not.meşru olan şefaat konusundada konudaki ayetin numarasını verecem inşaallah.Ayrıca sayın kamer34 MERHUM ne demektir biraz araştırın isterseniz.kimin merhum olduğunuda Allah bilir..
Şefaat İzni Elbette ki Allaha (c.c) aittir buna kimse itiraz etmez sizin kabullenemediğiniz yine bu iznin kimlere verileceği de nasla bildirilir
Kime şefaat için izin verip vermeyeceği ise tamamen Allah’a aittir. Şefaat izni verileceklerden birisi meleklerdir. “Göklerde nice melek var ki, onların şefaatleri, dilediği ve hoşnut olduğu kimse için Allah’ın izin vermesi dışında bir işe yaramaz.” (53/Necm, 26).
Diğer bir âyette ise, “Onlar şefaat etmeğe mâlik değillerdir. Ancak bilerek Hakka şehâdet edenler müstesnâdır.” (43/Zuhruf, 86)
“O gün, Rahman olan Allah’ın kendisine izin verdiği ve sözünden hoşlandığı kimseden başkasının şefaati fayda vermez.” (20/Tâhâ, 109).
Hadis-i şeriflerden en büyük şefaatçinin Hz. Muhammed (s.a.s.) olduğunu öğrenmekte-yiz. "Her peygamberin müstecab (Allah’ın kabul edeceği) bir duası vardır. Her peygamber o duayı yapmada acele etti. Ben ise bu duamı Kıyamet gününde, ümmetime şefaat olarak kullanmak üzere sakladım (kullanmayı âhirete bıraktım). Ona inşâallah, ümmetimden şirk koşmadan ölenler nâil olacaktır.” (Buhârî, Deavât 1, Tevhid 31; Müslim, İman 334 (198); Muvatta, Kur’an 26; (1, 212); Tirmizî, Deavât 141 (3597); Dârimî, Siyer 28, Rikak 85; Kütüb-i Sitte Terc. 14/402-403)

Her peygamberin kabul edilen bir duası vardır. Diğer peygamberler o duayı yapmakta acele ettiler. Ben ise bu duamı Kıyamet gününde ümmetime şefaat için sakladım. Ona, ümmetimden şirk koşmayanlar kavuşacaklardır.” (Buhârî, Deavât 1, 8/82; Müslim, İman 334-342, Hadis no: 198-199, 1/188; İbn Mâce, Sünnet 37, Hadis no: 4307, 2/1440; Tirmizî, Deaavât 141; Kütüb-i Sitte, 14/403).

Şimdi yine Şefaat izninin Rabbimiz tarafından kimlere verileceği bildirilmişse cevabınızı bekliyorum bu şekline Efendimizin Salihlerin melekler vs. şefaatine inanıyormusunuz? Mümkünse cevabı kaydırmadan direk verin kardeşim.vesselam