Konu Başlıkları: Habil & Kabil ile ilqili Ayetler
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Şubat 2008, 19:51   Mesaj No:1

eLnino

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:eLnino isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 792
Üyelik T.: 11 Şubat 2008
Arkadaşları:0
Konular: 13
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Habil & Kabil ile ilqili Ayetler

Habil & Kabil ile ilqili Ayetler

HABİL VE KABİL KELİMESİ İLE İLGİLİ AYETLER
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
  • Onlara Adem'in iki oğlunun gerçek olan haberini oku: Onlar (Allah'a) yaklaştıracak birer kurban sunmuşlardı. Onlardan birininki kabul edilmiş, diğerininki kabul edilmemişti. (Kurbanı kabul edilmeyen) Demişti ki: "Seni mutlaka öldüreceğim." (Öbürü de "Allah, ancak korkup-sakınanlardan kabul eder." ([Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] / 27)
  • "Eğer beni öldürmek için elini bana uzatacak olursan, ben seni öldürmek için elimi sana uzatacak değilim. Çünkü ben, alemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım." ([Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] / 28)
  • "Şüphesiz kendi günahını ve benim günahımı yüklenmeni ve böylelikle ateşin halkından olmanı isterim. Zulmedenlerin cezası budur." ([Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] / 29)
  • Sonunda nefsi ona kardeşini öldürmeyi (tahrik edip zevkli göstererek) kolaylaştırdı; böylece onu öldürdü, bu yüzden hüsrana uğrayanlardan oldu. ([Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] / 30 )

Konu Sahibi eLnino 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Kadının başını örtmemesi durumunda eşi sorumlu... Soru Cevap Arşivi İslaminesil 2 1918 11Haziran 2008 00:40
Günah ve sevapların eşit olması durumunda sonuç... Soru Cevap Arşivi Seyyid 1 2930 11Haziran 2008 00:25
Aldatmak & Aldatılmak Kelimesi ile ilqili Ayetler Kur'ân-ı Kerim Genel KuM TaNeSi 2 1862 06Haziran 2008 19:55
Habil & Kabil ile ilqili Ayetler Kur'ân-ı Kerim Genel KARAKÖSE 2 2141 29 Şubat 2008 19:51
Namazlarında Gevşek Davrananları Bekleyen... Namaz-Abdest-Teyemmüm Allahın kulu_ 3 2183 28 Şubat 2008 13:04