Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Ocak 2012, 23:19   Mesaj No:7

talibetün

Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: 2012 2. haftanın misafiri talibetün

öncellikle kısa bir öz geçmiş yaparsam daha iyi tanınmış olurum heralde
ismim Sümeyra Ertem
1985 adana da ramazanın 24.gecesinde doğdum ne tevafuktur ki 1 yıl önce aynı gün 5 yaşındaki ablam trafik kazasında hayatını kaybetmiş(öldüğünde başörtüsü başındaydı) annemin 2 oğlu kalmış benim kız olmam için bütün adana cemaati dua etmiş(annem ve babam cemaatin çok tanınan şahıslarıdır)rabbimin hikmeti işte 1 sene sonra ölümünün aynı saatinde doğmuşum ...
ilkokulda çok saf ve ezilen birisiydim hatta bir keresinde tenefüs zili çalar çalmaz kalktığımda arkamdaki bütün erkekler beni ezdi kafam paslı sıranın demirine çarptı orası kan gölü oldu önlüğümün yarısı kan herkez başıma toplandı hastaneye götürdüler doktor tetenoz aşısı vurdu o küçük yaşta o acıyı hala unutamam 5.sınıftayken babam kanser hastalığına yakalandı 9 ay sonra vefat etti işte ozaman nedense benim içine kapanıklığım daha fazla ziyadeleşti ne zaman babamın ismi geçse kalbim küt küt atar ve sanki herkez gözleriyle beni arıyormuş gibi hissederdim hele annamle sohbetlere gittiğim zaman annem Celal beyin isminide yadedin derdi o anda ben o 4 katı saniyeler içinde iner, lavaboya geçer, hıçkıra hıçkıra ağlardım sadece bumu?
6.sınıftayken lise 3.sınıfta ki birisi 50 kişinin içinde Sümeyraaa baban geldi dedi, ordan başka birisi belki !ruhu gelmiştir! o 50 kişi hepsi birden kahkaha attı ve ben hiç bir şey demedim 3 gün boyunca ağladım ve okula gitmedim (anneme daha yenilerde anlattım bunu)annem 'okula gitmen lazım daha 12 yaşındasın gitmeyipte ne yapacaksın 'dedi ben de erkek hocaların dersinde başımı açmak zoruma gittiğini söyledim neyse ..peki ne yapacaksın dedi ben de hafız olacağım dedim 4 sene hafızlık yaptım daha sonra vakıf olarak dersanede 4 sene kaldım 20 yaşında da evlendim evlendiğim zaman sanki hiç ezik,ve saf olan ben değilim (eşim diyor)gerçekten eski halimden eser kalmadı artık içine kapanık değilim ve herkese babamın öldüğünü söyleyebiliyorum işte bu benim hikayem ha bu arada orta okulu ve liseyi açıköğretimden verdim bu sene de ilahiyata başladım çok uzattım hakkınızı helal edin selam ve dua ile