Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Ocak 2012, 15:51   Mesaj No:21

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: İbni Teymiyenin Tasavvuftaki Fena Hakkında Görüşleri

Alıntı:
mdm1 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sayın Abdulmelik demişsiniz ki;

__________________________________________________ ____________
medineweb forum kurallarının 19.maddesi;
19. Alimler, Hocaefendiler, Tarikatlar, Cemaatler, İslam Tarihindeki Şahsiyetler ve Toplum tarafından değer verilmiş Saygın ve Kariyer sahibi, Siyasi Parti, Oda, Dernek, Kurum, Kuruluş VE Başkanlarını Küçük düşürücü, aşağılayıcı, Karalayacı, tekfir edici,Hakaret türünden Paylaşımlara İZİN verilmez.ve bu kurallara uymayan üye uyarılır,tekrarı halinde kalıcı siteden uzaklaştırılır.
__________________________________________________ _______________

1-Şeyh kelime anlamıyla yaşlı pir demektir. İslam ıstılahına göre hiçbir ayrıcalık taşıyan kavram değildir, İslami, Kur"ani bir kavramda değildir...

2-Müminler arasındaki üstünlük Takva iledir, müminler muttaki olmak için yarışırlar, kimin müttaki ve takvalı olduğuna ise kullar değil, ALLAH subhanehu karar verir. Ayrıcalıklı kişi seçme hakkı beşerlerde değil velev ki peşinde milyarlarca müntesibi olsun.

3-Sahte şeyh sözcüğü, yani yaşlı pir anlamına gelen sözcük, anlamından farklı olarak, adlandırıldığı kişide, diğer insanlara göre statü farkı olarak görülüyorsa, adlandırıldığı kişinin hristiyanlardaki ruhbanlık gibi, kutlu ve yarı ilahsal sıfatlarma mümeyyiz olmasına inanılıyorsa, keramet, görüm, yakaza, duasının mutlak kabulu, bereket, hidayet kaynağı olarak görülüyorsa, bu eylemler ve inanışlar İslam şeri usulune göre sahtekarlığında ötesinde, kademeli saydığım veçhe doğrultusunda küfür ameliyesini üzerinde kendiliğinden taşır...

4-Bir küfür rejimi için nasıl ki açık açık tağut, zalim, fasık hükümlerini dillendirebiliyorsak, bir cemaatin, bir örgütün, kendilerine tebea toplamak adına veya toplumu cemaatleri altına katma propagandası olarak, sahte kavramlara, yalan ve hiç olmayacak anlamları yüklüyor, ve yine bu sahte ve yalanları bazı kişiler üzerinde muttasıf görüyorlarsa, nasıl ki kavrama yüklenen anlam sahte ise, bu sahte ameliye ile insanları kandırma eylemine giren her kim olursa olsun SAHTEKARDIR...

5-Yukarıdaki madde ile bana vermiş olduğunuz uyarıya karşılık ise;

Kişilerin ameliyesi, kullandıkları materyale, kavrama sahte anlamlar yüklemesi, bu sahte kavram ile toplum bazında kendisine seçkin, lider, kutlu önder, yarı ilahsal sıfatlarla donanmış beşer vasıflarını yüklüyorsa, çekinmeden, ve ya bu saydığım özellikleri kendisine tabi olanlar, takipçileri yakıştırıyorsa, bu kendi ameliyelerinin küfrünü açıklamaya yeter derecede, kendi şahsı münhasırlarından açıkça sadır olmuş karine ve delillerdir.

Yukardaki maddeye göre, kişilerden, cemaatlerden, toplumlardan, kuruluşlardan, açıkça sadır olan küfür eylemleri var ise, bu maddeye istinaden kendi kendini tekfir eder mahiyetteki eylem sahiplerini tekfir edemeyeceksek, sahte kavramlar arkasına, sahte abartılı, hiç olmayan ve olmayacak anlamları yüklüyor ve bu kişileri ALLAH ve resulu haricinde dokunulmazlık addediyorsak;

Kusura bakmayın kardeşim, bana adeta ayetmiş gibi yazdığınız bu maddeyi tanımıyorum, bu son mesajımlada sitede son yazımı yayınlamış olarak, bir daha velevki başka nikle bile dahi olsa bu siteye kalıcı olarak katılımda bulunmayacağımı garanti veriyorum...

Selam ile...

sizi kırmak üzmek amacında değilim..

üye olurken en üstte forumun kuralları var ve onu onaylamadan üyeliğiniz kabul edilmiyor.kuralları onayladınız ki üyeliğiniz aktifleşmiştir..ve altına imza attığınız kabul ettiğiniz kuralları tanımıyorum demek yakışıksız...

hele hele sanki ayetmiş gibi alayvari iğnelemişsiniz..yani ayet olmazsa bundan böyle bir cümle kuramıyacağız anlaşılan...

kusura bakmayın wc ye bile gitmenin kuralları vardır.ayette geçmiyor diye, wc kullanma kurallarını uygularmısınız bilemem!

sizin düşüncelerinizi sansör etmedik,istediğimiz gibi düşün yaz demedik.ama örnek verdiğim iki büyüğüm,liderim,alimim olan saideyn'leri sahtekarlıkla suçlamanız,muhatabınıza saygınız yok demektir.

hakaretvari alayvari mizahsen ve itici bir yaklaşımla tebliğ olunmuyor.

sizi buraya zorla getirmedik,kovmuyoruz da.bu bizim islami nezaketimize aykırıdır.nasıl ki alimlerimize saygı gereği haddimizi bilmemiz gereken bir nokta var ise,aynı şekilde islami ilimlere vakıf görünüşünüz size saygıyı gerektiriyor.

hatasıyla sevabıyla sizi ve tüm müslümanları Allah için seviyorum.

Kurallarımıza uyacaksanız(hakaretsiz aşağılayıcısız tekfirsiz),bu islami pencere hepimizindir.ve kalmanızda mutluluk duyar belki de faydalı olacağınız noktalar olur.ama kuralları tanımam derseniz,kusura bakmayın burda yazdırmayız.kendi evimizde kendi büyüklerimize sövdürtmeyız.sevdiklerimize saygı duyun ki,sevdikleriniz hedef tahtamız olmasın...

medineweb 5 yılı aşkındır yayındadır.istatistiklere baktığımda,kurallarımıza aykırı davranan 654 kişi siteden kalıcı uzaklaştırılmıştır.656.cı kişi siz olmanızı istemiyorum.ve hiç bir kardeşimizi banlamaktan zevkde almıyoruz.bilakis derin bir üzüntü ve huzursuzluk duyuyoruz.gönül isterdi ki 654 kardeşimiz hala burda olsaydı...

saygılar...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.