Konu Başlıkları: Dertleşelim mi?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Şubat 2012, 18:33   Mesaj No:4

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Yorumlarınızı bekliyorum

yasemin hocamızın çağrısı çok yerinde ve bu çağrıya icabet farz..kuran hafızı olupda içerikten bihaber yığınlardan ne mücahit olur ne muvahhid..kuranın belağatı,hatmi,hıfzı tabii ki gerekli ve ibadettir...ama asıl amaç bu değil,içerikten haberdar(ilmel yakin) olmak,elde ettiği bilgiyi(aynel yakin) tatbikat yapmak..amenu ile we amilu salihat ayrılmaz bir bütün olduğu gibi..iman bilgi ister...bilgisiz iman taklidi,çalkantılı,sorunlu ve zıkzaklı olur..yuzde 99 müslüman denilen toplumumuzun manzarası bu sakat imanın göstergesidir..faizci,içkici,zinakar,kumarbaz,bayr amnamazcıları,ramazan müslümancılığı bunlara örnektir..bu hastalıkların,çelişkilerin kaynağı bilgisiz müslüman(ım diyenler)dir..
sağlıklı bilgi varsa sağlıklı iman olur ve amel olur..kuranın istediği takva olur.
sağlıksız bilgi yada bilgisizlik kuranı cenaze kitabı,kandil musikisi,hastalıklar muskası,ölüye hediyelik olarak algılanmaya devam eder...
elinde tesbih,kafasında takke,umreli,haclı 70 yaşındaki müslüman amca,CHP(cenabı hak partisi imiş)'ne oy istemeye gelmişti bana...
aynı hacı amca,namazdan sonraki tesbihatların 33 ten bir fazla yada bir eksik olsa(33 kez demek farzdır),kılınan namazın iadesini ateşli bir şekilde savunur...
aynı hacı amca,mukabelelerde benden çok hızlı okur,çoğu kez ben okuduğum halde fren tutmaz beni geçer..ve o hacı mukabele esnasında arada durdurur,peygamberimiz burda ne demiş izah ediverde geçelim hocam der bilgiçliğinide yapar...
vs vs vs ...
tüm bunlar mealsizlik,bilgisizlik,çürümüşlük,kof bir toplumun inşasıdır...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.