Konu Başlıkları: "Mevlid/Bidat'mıdır?"
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Şubat 2012, 14:35   Mesaj No:24

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: "Mevlid/Bidat'mıdır?"

Sayın dua dilencesi bacım..

Bakın yukarıya bir şey yazdım ve dedimki,böyle yaparsak ne olur şöyle yaparsak ne olur gibi yorumlarla din adına fikir yürütemeyiz. Yani şunumu demek istiyorsunuz Allah’ın rasulu bu işi unutmuş bizim aklımıza geldi o şuan aramızda olsaydı bizleri takdir ederdi..

İşte bu tarz düşünceler körpe beyinleri köreltip islamdan büsbütün uzaklaştırır. Kendisini islam üzere zan eder ve gerçek islamile buluşma imkanını kaybeder... Daha evvel yazdın rabbimiz yani bu dinin sahibi maide suresinde sizin için islamı seçtim sizin üzerinize olan nimetimi tamamladım buyurmaktadır..

Şöyle düşünün siz mevlidi, ben din adına başka bir ibadeti, bir başkası bir başka ibadeti din adına ortaya koyarsa,bu dinin hali ne olur. Ben size söyleyeyim bugünkü şeklini almış olur.. şunu düşünün kişi hem ben müslümanım diyor hemde allah ve rasulunun onlar seçtiği dini eksik buluyor yada beyenmiyor...

Yerine kendi kafasında bir düzemce yasalar koyuyor,sonrada bunun adına siyaset diyerek insanlara kendisine yeni kanunlar koymak için oy talebinde bulunuyor.. Az önce belirtmiş olduğum sebebeplerden dolayı,yani şunu yapsak ne olur bunu yasak ne olur diyerek gerçek islam ile buluşmanın önüne engel konulduğu vakit olabilecek sonuç bu...

Mevlüd arkadaşımızında çok isabetli bir şekilde işaret ettiği peygamberin devrimci ruhu bizlerde hep arka planda kalıyor.. Tağutlara karşı canı pahasına mücadele eden Allah’ın rasulu sizin göz yaşlarınızda kaybolup gidiyor. Tıpkı yahudi ve hıristiyan keşiş ve rahipleri gibi...

Onlarda kendi peygamberlerini bir kenara bıraktılar kendi kitaplarına birşey olmaz mantığıyla bir yığın bidat ve hurafeler kattılar ve sonuçta Allah’ın lanetini hak ettiler.. ben bir soru sormuştum o soruma cevap bekliyorum...

Biz bu yılbaşında hz. İsanın doğumunu kutlarsak hıristiyanlarla birlikte ne olur... Buna inşallah ecvap gelir..

وَمَاكَانَلِمُؤْمِنٍوَلَامُؤْمِنَةٍإِذَاقَضَىاللَّهُوَرَسُولُهُأَمْرًاأَنيَكُونَلَهُمُالْخِيَرَةُمِنْأَمْرِهِمْوَمَنيَعْصِاللَّهَوَرَسُولَهُفَقَدْضَلَّضَلَالًامُّبِينًا

“Allah ve Resûlü, bir işe hükmettiği zaman, mü'min bir erkek ve mü'min bir kadın için o işte kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Kim Allah'a ve Resûlü'ne karşı gelirse, artık gerçekten o, apaçık bir sapıklıkla sapmıştır.” Ahzap/36

İşte Allah’ın hükmü bu.. Ben size Allah’ın emrini bildirdim dileyen dilediği gibi düşünmekte serbesttir “Dinde zorlama yoktur”