Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Şubat 2012, 18:03   Mesaj No:11

Esadullah

Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Tasavvuf İnsanlığa Ne Vaat Ediyor?

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bakın hiç bir cemaate mensup değilim. Ama topluma mal olmuş alimler hakkında onları karalıyacak şekılde yazılar yazılmasınıda hiç bir zmn gönlüm razı gelmıyor sev miyor olabilirsiniz ama her fırsatta topluma mal olmuş ve çok kişinin doğruyu bulmasına vesile olmuş kişilere Burda ne oldugu belli olmayan videoları yayınlayıpda kişileri rencide etmeye hakkımız yoktur. hyr cemaatleri karalıyorsunuz ne oluyor.!! bir alime bu denli hakaret ederken ALLAH ' dan korkun. Sizin islam anlayışınız bumudur!Tartışın ama hakaret vari değil. Bakın benım ve iklimyanın tutumu sizi ne kdr rhtsız etmiş.ihtarım sana komik gelmiş olabilir. kimi banlıyacağımı sana sormam bundan emin ol! suyu sen iç baya hararet var belli! la diyebilmek isimli üyeyi sevdim sevmedim die bir şey yok.Aşırı inatçılık vardır kendisinde . Asama fln güvendiğim yok... prd siz la 'nın avukatı flnmısınız...! Emin olki yazılarına bakıyorum adil olmayı öğreneğim en son kişilerden olabilirsin...
Rahman razı olsun bu denli seviyeli ve adaletli bir yönetim ile idare ettiğiniz için , Forum kuralları en başta okuduğum konudur forumlarda bu yüzden dikkat etmeye çalışıyorum ,

Burada aslında İslama çokca fayda sağlayan kişilere istenmeden yada farkına varılmadan yapılan bu yakıştırmalar çok üzücü örneğin bu yukarda verilen video ; açsın kardeşlerim ve Muhyiddin ibn Arabinin ksa tüm eserlerini okusun bu şekilde bir ifadesi varsa eyvallah, yok kardeşim bunlar tamamen hüsnü kuruntulardır.Tasavvufu şaşaalı gösterme gayretinde olan ve Tasavvuf olduklarını sanan kişilerin kendi yakıştırmalarıdır.Muyiddin ibn Arabi ksa kendisi bizzzat bir çok eserinde ehli olmayan yada anlamayanların okumasını istememiş hatta bazı yerlerinde hataları olduğunu kabul etmiştir.

Gelelim diğer konuya ben acizde belirli forumlarda yönetici pozisyonundayım, Alim olan ve islama emeği geçmiş kim olursa olsun hiçbir büyüğe islam adı altında iftiraya yer vermem şahsen, hemde amacı, düşüncesi, görüşü ne olursa olsun...Bir kişiyi eleştirmek için hatta ve hatta bu kişi islam da ekol kabul edilmişse asla onun seviyesine gelmeden onu eleştirmek demek edepsizliktir düşüncesindeyim şahsen ....forum kuralları konulduktan sonra üye kim olursa olsun kurallara uymuyorsa yönetim en güzel şekilde uygulamasını yapar, Allah burada bulunan kardeşlerimizede yar ve yardımcı olsun , oysa ben konuyu bilgi amaçlı açmış ve not düşmüştüm hayırlısı bakalım ..

vesselam veddua