Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Şubat 2012, 00:58   Mesaj No:19

Esadullah

Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Tasavvuf İnsanlığa Ne Vaat Ediyor?

Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü ebeden daima

Yazılanları okudum bir çokta paylaşımda bulunduk, sonuçta Tasavvufa olan karşı çıkışlar, Tasavvufun sanki ayrı bir din oluşuna dair diretmeler, Tasavvuf erbabının Şirk ehli kabul edildiği firikirler v.s

Şimdi size şunu sormak istiyorum ben Tasavvuf erbabıyım (bu ifadeye layık olamasamda anlaşılması için kullandım), Mürşidim var, bana verilen dersler var zikirler v.s şimdi ben burda size göre Şirk ehliysem ve Şirk batağındaysam beni kurtarmanız lazım gelmezmi?

Oysa ben yazılanlardan ve büyüklere edilen hakaretlerden dolayı şevke geliyorum nedense, ben körmüyüm acaba ? Sizin bu denli diretmeleriniz beni daha çok yaklaştırıyor Tasavvufa, Tasavvuf aleyhine verilen hiç bir delile rastlamadım , yok uçmuş, marstan adam getirmiş, kızgın demir sürmüş, Şeyhını ilah edinmiş, Cennet vaadetmiş v.s, ki lütfen bana onların gözü kördür , bu hidayet işidir gibi yaklaşmayın bunları evelAllah biliyorum

Şimdi siz beni bu bataktan söküp alacağınıza iyce körüklüyorsunuz , oysa bakıyorum benim hayatımda Allahın c.c. ve Resulünün s.a.v emrettikleri dışında bir şey yok , sorguluyorum acaba ben şirk mi işliyorum diye yoksa ben tağuta mı inanmışım diye asla ve kata buda yok ,bakıyorum ben Tasavvufta en ufak bir şaşma göremiyorum...Zaten görsem işim olmazdı...

Tasavvuf çindeki şirklerle hergün karşılaşanlarada şaşıyorum ve diyorumki ya muhatapları Tasavvuftan bir haber yada bu yolu bilmeyenler, yoksa Tasavvuf kişiyi islam üzere , Şeksiz, Şüphesiz ve Şirksiz Allaha c.c. ulaştırma gayretidir.Muhammedi s.a.v ahlak ile kişiyi süslemedir, Tasavvuf zahir olduğu kadar kişiyi Ruhen de olgunlaştırmadır.....

Aslında burda yazmamam lazım belki sizleride günaha sokuyorum çünki bazı lafızlar çok ağır yerlere gidiyor , Bugün islama bir çok değer kazandırmış kişilere leke sürülüyor ve bu kişiler kendilerini kanıtlamış kişiler, Allahın c.c. dinine yardım etmiş kişiler,Kuranı, İslamı övelim derken hataya düşüyorsunuz...

Ve sanırım itikat olarakta çok farklı itikatlarımız var, Çünki ben müslümanım ve Allaha c.c. ve Peygambelrlerine ,Kitaplarına , Meleklerine , Ahirete, Kader ve Kazaya inanıyorum diyen bir kişiye asla ve asla Kafir diyemezsiniz benim itikatımda , Şirk ehlide diyemezsiniz aşikar bir halde Rabbler edinmedikçe ki Resulullah s.a.v ümmetinin gizli şirk işleyeceklerini bildirmiştir buda maalesef bugün herkeste mevcut Allah c.c. bizi muhafaza etsin ve kendimizin içindeki Lat iUzza ve Menatları yıkmayı nasip etsin ve bizlere İttihat-ı İslam olmayı nasip etsin , elbette en güzel hüküm Allahın c.c. ve Resulünün s.a.v verdiği hükümlerdir....

Vesselam veddua