Konu Başlıkları: ılımlı islâm
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Şubat 2012, 01:26   Mesaj No:2

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: ılımlı islâm

Yasemin bacım çok güzel bir konuyu ele almışsınız.ayrıca konu çok da güzel işlenmiş. Ahmed kalkan hocayla hem fikir olamadığım bir kaç konunun dışında ki benim için önemli konular,konuları işleyiştarzını takdir ediyorum....

Hep ısrarla karşıçıktığım ve muhsin hocaylada ayrıştığım mevzulardan biride islama sonradan sokulmak istenen içi boşkvarmlardır....

Gerek batı dinleri olsun gerek tasavvuf dini olsun islamda olmayan bazı kavramları ki bu kavramların içelerini hep kendi emellerine uygun doldurmuşlardır ben şahsen kabul etmiyorum...

Ilımlı islam adı altında yahudilik ve hıristiyanlık din mensuplarını dostlar edinmek onlarında semavi bir dine tabi olduklarını ve belki cennete gidebileceklerini birileri yavaş yavaş dillendirmektedir...

Kim ne derse desin islam dini itikadi mevzularda çok keskin birdindir. İslam dini bırakın uzlaşmayı kendi varlığını tüm dinlere kabul ettirmeyi amaçlar... uzlaşı ancak islam dininin belirlemiş olduğu ölçülerde gerçekleşebilir... Fakat günümüz dünyasında islam dini öyle bir tasnif ediliyorki bu dine inanan milyonlarca insan işe yaramaz çerçöpten farksız bir hale geliyor....

Şunu düşünebiliyormusunuz ki bir ülkede halkın yüzde doksanı müslüman olacak ve ülkede tağuti bir rejim ile idare edilecek bu çok büyük bir paradoks....

İşte bu fikri taşıdığında hemende radikal islamcı oluveriyorsun... Peki nasıl bir müslüman olmamızı istiyorsunuz diye sorduğumuzda verilen yanıt şu... Sen git bir partiye yada dergaha üye ol güzel güzel yaşa...Sanamı kalmış kim kimi nasıl yönetiyor diyorlar...