Konu Başlıkları: Tasavvufta Sohbetin Önemi
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Şubat 2012, 12:13   Mesaj No:12

muallime

Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Standart Cevap: Tasavvufta Sohbetin Önemi

MASAALLAH,sitede büyük alimler var. Yunus Emreden Mevlanadan ,İmamı Gazaliden,Mahmut Sami Ramazanoğludan.Zahid Kotku Hazretlerinden,Esad Erbilli Hazretlerinden,Nakşibendi Hazretlerinden,Said Nursi Hazratlerinden,Abdulkadir Geylani Hazretlerinden,Muhammed Raşit Hazretlerinden,Şeyh Edebali Hazretlerinden,Tahal Hakkari Hazretlerinden,Ömer Nasuhi Bilmen aliminden,Tahirbüyükkörükçü hocadan ...Bu kadar büyük alimlerin yanında kelam etmek elbette abesle iştigal ama bazı hatıralarım canlandı gözümde ,anlatmak istiyorum.

Biz karı koca yeni tasavvufa girmişiz ve saf kalblerle okadar mutluyuz ki derslerimizi çekiyoruz.Çok aşklı ve şevkliyiz.Bir akrabamız var türkiyede çok tanınmış etrafı çok kalabalık.Bize misafir oldular ailesiyle birlikte.Ben mutfakta hizmet ediyorum ama bütün konuşulanları duyuyorum.oda hayranlarına sizin gibi Tasavvufun şirk olduğunu ayetlerle anlatıyor.herkes ona hayran.yağıyor gürlüyor.Ama biz konuşamayız.Hem çok genciz. Hem ev sahibiyiz.Ama onlar gittikten sonra çok üzülüyoruz.Tasavvufa büyük alimlere laf söylenmesi bizi çok üzüyor.ama tasaavuf hakkında araştırmalarımızda daha fazla oluyor.neyse bu hadise olalı nerdeyse 15 yıl oldu ,akrabamız ya ,artık şimdi şeyhleri reddedip ağır laflarla itham eden, o çok tanınmış, kitap sahibi,eski milletvekili,hocamız ŞEYH olmuş ve müridleri varmış.....