Konu Başlıkları: haydi cüz okuyalım
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Şubat 2012, 16:30   Mesaj No:28

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: haydi cüz okuyalım

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Aman yarabbi aman yarabbi,bu site nasıl bi site ya!Büyük alimlere laflar söyleniyor.!kuranı arapçasını okumak bidat deniyor.zikir çekmek yok.kuranın manasını bilemeyenler cahil gafil tasavvufçulara kafir şirk ne bunlar ya.siz kimsiniz kardeşim.haricilermi vehhabilermi?vallahi şaştım kaldım ya!Hemde bir kişi de değiller burayı mekan edinmişler.Dehşete düştüm ya.Site sahipleride böyle düşünüyorsa burada bir saniye durmanın alemi yok.lailahe illallah muhammedurrasulullah.
Burda Kuran’ın arapçasından okunması bidattır diyen mi var....? varsa kim.... ? Arkadaşlar konuları okurken lütfen birbirimize iftira atarak okumayalım...

O link içerisinde verdiğim bilgiler bizim onlara iftira atmamız değil bizzat kendi sözleridir.. Eğer sözler ve düşünceler hoşonuza gidiyorsa ozaman bu öfkeniz neye....

Sanırım Muhammed bin Abdulvahhab birilerinin canını çok yakmıştırki hemen her yerde saldırıya uğramaktadır... Özelliklede tasavvufçular
tarafından

sayın baim bize isim bulmana yada kulp takamnıza gerek yok biz müslümanız elhemdullillah... Rabbimiz bize bu ismi uygun görmüş.... maide/3. Ayete bakabilirsiniz...

Muhsin hocam Kuran’a bakış açımız arasında hiçbir fark olmadığını biliyorum....Kuran çok büyük bir kitaptır..

Dünya tarihinin gelmiş geçmiş tüm zamanların eşi benzeri olmayan yegane ilahi bir kitaptır... Benim şahsi fikrim Kuran’ın arapça okunmasıdır... Çünkü bir tercüme ne kadar mükemmel çevrilmiş olursa olsun aslı gibi olamaz....

Fakat piyasadaki bozuk zihniyet Kuran-ı insanlara hıfz ettirmiş fakat bir tek ayetin manasını öğretmemiştir... Kuran’ın sosyal ve siyasal yönü olmakla birlikte tabiki ruhlarada rahatlama sağlamaktadır...fakat yaşayan ruhlara ....Ben şahsen Kuran okuduğumda rahatlama okumadığım zamanlarda da ruhumda daralma yaşıyorum... İnanyorumki her müslüman bunu yaşıyordur....

Hocam Halil Gönencin ilmihalini biliyorum.. O ilmihali şafi-i fıkhı ile karşılaştırmak çok sevdiğim imam şafi-iye haksızlık olur düşüncesindeyim.... Belli rejimlerin korkuları altında yada kontrülü altında yazılan hiçbir eserin sağlam olduğuna doğrusu inanmıyorum.....

Son olarak şunu söyleleyim ne sahabe ne tabi-in ne tebe-u tabi-in nede dört mezhep imamı benim bir yakınım ölmüş onlara bir hatim çıkarayımda ruhları rahat etsin dediklerini bilmiyorum.....

Kuran büyük bir kataptır dedik

Cenabbi Allah bu kitapla tüm kafirlere meydan okudu,onun bir benzerini getirmelerini istemiş fakat kafirler bu hususta çaresiz kalmışlardır.... Kuran siyasi yönünü sürekli ön plana çıkaran bir takım insanların günlük muamelatlarında ve ibadetlerinde ne kadar kereste olduklarınıda inşallah biliyorum... Bunu ihmal etmemek lazım dediğinizide anlıyorum....