Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Şubat 2012, 14:34   Mesaj No:20

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Hatim sevabı birden fazla kişiye bağışlanabilir mi?

KAMER34 dün yazdıklarından sonra bir şey yazmayacaktım ama bi müslüman olarak bidaha kıa bi açıklık getireyim dedim...

Sayın talibetün,bakın siz önce karşınızdakinin ne dediğini bi anlayın sonra savunmaya geçin...

Kısaca ben ve kuran ve kuranın pıratiği olan peygamber ilişkimi kısaca anlatayım..

Syın ablam,ben fikrimi ve pıratiğimi kurandan alır daha sonra gelen bütün ,söz[hadis] ,tarihi malumatıda kuranın anlatımına göre değrlendiririm ,yani kuran metedolojim budur....Kuranın verdiği bilgiye uymayan ve hangi hadis kitabında olursa olsun isterseniz yüzbinlerce sahabiye mal edilen bi bilgiyi asla ve asla kabul etmem...

Düşünün Alah rasulunun VEDA HUTBESİ,nin bile yüzbinlerce sahabi tarafından dinlenildiği söylenmesine rağmen,üç ayrı versiyonu vardır..

.1.size şu emanetleri bırakıyorum onlara uyarsanız doğru yolda olursunuz bu emanetler,KURAN VE SÜNNET...[EHLİ SÜNNET KAYNAKLARI]

2.Size şu emaneti bırakıyorum onlara uyarsanız doğru yolda olursunuz bunlar,KURAN VE EHLİ BEYTİMDİR.[ŞİA KAYNAKLARI]

3.Size şu emanetleri bırakıyorum onlara uyarsanız kurtulursunuz bu emanet KURANDIR...

Şimdi sayın talibetün sizce,ehli sünnetin,şialarca şianın,bazı kesimlerinde sadece KURAN diyenler var ve hepsinin dayanağıda HADİSLERDİR...ve bu veda hutbesi bi kaç kişi tarafından değil yüzbinlerin şahid olduğu söylenir,böyle yüzbinlerin şahid olduğu tarihi bi olayda böyle farklı 3 versiyon varsa,diğer hadis olarak verilenlerde artık siz düşünün...

Tekrar diyorum ben kuranın verdiği fikirle fikrimi oluşturur daha sonraki bilgileride kurana uyuyorsa alır öylede uygularım,ve savunmamıda peygamberin pıratiği olan kuran ile yaparım

Siz ve sizin gibi düşünen gelenekçiler,ilk başta bi FİKİR OLUŞTURURSUNUZ,sonrada kurandan değil,rivayetlerle fikrinizi savunursunuz...

Gelelim beni anlamak yerine önyargılı anlamadan savunmanıza,

Bakın sayın talibetün ben KABİR HAYATI YOKTUR DEMEDİM,KABİR AZABI YOK DEDİM,
Kuranda kabir hayatının olduğunu bununda sadece UYKUDAN İBARET OLDUĞUNU YİNE KURAN DİYOR KABİR İLE İLGİLİ AYETLERE BAKIN[Yasin süresi,50,51,52ye bakın]..

Ayrıca azabın ve mükafatın ve hesab ile ilgili ayetlere bakıncada,sorgulamanın mahşerde,ceza ve mukafatında cennet ve cehennemde ile olacağını rabbimizin beyanı kuran diyor...

Ben kuranın ve kuranın pıratiği olan rasulullahın fikrini,siz ise rivayetlerin,ve gelenekçilerin fikrini savunuyorsunuz...

Ayrıca müminun 46.ayette kabir ile ilgili değildir,fravun ve onunla birlikte olanlara has bi uygulama ile ilgilidir ayetin siyak ve sibakınada mı bakmadınız...

not.Ayrıca ben sizden uygulamanızı bırakmanızı değil,inandığım doğruları yazıyorum,siz uygulamanıza devam edin sayın talibetün..